Založ si blog

Ešte to nie je definitíva, ale z podozrenia vykúka istota

Aby bolo jasné, ten cirkus okolo televízie Markíza, keď bola ešte spoločným majetkom pána Pavla Ruska a pani Sylvie Volzovej si našiel celkom spoľahlivú cestičku k všeobecnému interesu zábavychtivej verejnosti a tým celkom úprimne tvrdím, že to bolo celkom prednostne spojené výhradne s tým, aby sa divák tejto televíznej ponuky nemusel obávať, že voľačo neveľmi priaznivé z oblasti finančných problémov jej štartujúcu kariéru, naozaj sľubnú zavŕši krachom a násilným koncom, lenže osud to zariadil celkom ináč! Povedal by som vynaliezavo, zariadil, že Rusko s Volzovou sa namiesto spoločného podnikania stali nepriateľmi, v spoločnosti pretrváva podozrenie, že až na život a na smrť, o čom má dokonca jestvovať podozrenie s vyvolanou policajnou aktivitou, že Rusko si dokonca objednal jej „násilný odchod z tohto sveta zločinom zabitia za odmenu“, ale keďže sa tak naozaj v tomto ohľade nič nedialo, prednosť predsa len dostali „peniaze čo hýbu svetom“, teda presne tie, čo vraj chýbali Ruskovi, aby si so všetkými problémami, čo mu nedali s Markízou spokojne žiť poradil a dostal ich k dispozícii cez podnikateľa Kočnera cez štyri zmenky, o ktorých sa na slovenskom trhu senzácií „vraj začalo hovoriť v roku 2001“, keď ich Rusko ako štatutár spoločnosti Markíza vyhotovil a podpísal o rok predtým spolu s Marianom Kočnerom.

Tie roky až dodnes priniesli jedinú právnu istotu, že zmenky sa stali majetkom Kočnerovej firmy Správa a inkaso zmeniek a všetko naozaj románovo dokonalé sa rozbehlo až v tej chvíli, keď sa prvá zo zmeniek s hodnotou 8 miliónov eur stala predmetom súdneho vymáhania tejto sumy v prvom rade, od vtedajšieho štatutára Markízy Ruska, čo jej originálnu platnosť zhotovenia s dátumom 11. júna 2000 miestoprísažne potvrdil, ale jeho deklarovaná insolvencia ho od povinnosti dlh splácať oslobodzuje a právoplatným dlžníkom je Markíza v dnešnej podobe a uverte súdnemu verdiktu, že veru naozaj, prvú zmenku v sume presahujúcej 8 miliónov eur musí  Kočnerovi zaplatiť!

Pochopiteľne, svet práva je v každom ohľade voľačo bytostne vlastné „šikovným persónam“ a tak sa už naozaj dlho skúma a overuje pravosť tých dlžných úpisov, lebo sa z ničoho nič objavili na verejnom trhu ako voľačo, s čím právnici Markízy ako dlžníci v druhom rade nesúhlasili, zmenky sa stali predmetom súdneho sporu a aj keď vraj zatiaľ Kočnera a Ruska nezažalovali, chod vecí čo je realitou sa stáva voľačím ako vztýčeným ukazovákom podozrenia! Rozhodnutie súdu v tej prvej kauze našlo pokračovanie takmer okamžite vo veci zmenky druhej, čo má hodnotu 26 miliónov a presne v tej chvíli sa v pozadí tejto kauzy po prvý raz objavila správa, že právny zástupca Markízy Tomáš Kamenec vyzval súd, aby sa nikam neponáhľal, aby si počkal na výsledok trestného konania, lebo vyšetrovacie orgány majú v tomto ohľade veľké podozrenie z falšovania zmeniek a oni už majú k dispozícii výsledky znaleckého skúmania tých dokladov a sú za, aby ich zistenia overili aj policajní experti, aby sa ich pravosť dokázala presvedčivo!

A bum bác, vtedy sa to stalo, ktohovie ako sa majiteľovi zmeniek Kočnerovi podarilo presvedčiť súd činný vo veci, Okresný súd Bratislava V., aby mu vydali inkriminované zmenky, teda vlastne ani nie všetky štyri, lebo tú štvrtú  pre vymáhanie škody ani nezažaloval, lebo nezaplatil ani len predpísaný poplatok, ale práve to je tiež voľačím viac ako extra zvláštnym a som úprimne zvedavý, ako sa polícia k tým dokumentom tak akosi in natura dostane, keď už ich má v držbe sám majiteľ Kočner a pochybujem, že po tých senzačných správach  od odborníkov na falšovanie dokumentov, že s úžasnou presnosťou dokážu zistiť, kedy voľajaká písomnosť vznikla, sa k nim ktokoľvek dostane ináč, ako len zázrakom či zločinom, ba trúfam si tvrdiť, že fiškus v prevedení majiteľa firmy Správa a inkaso zmeniek pána Kočnera, im už dávno spôsobil zánik bez výčitiek svedomia!!!

Poviem to pre istotu iba rečou faktov čo nastanú celkom rýchlo – tá druhá zmenka v hodnote 26 miliónov eur sa mala prejednávať už 3. mája, ale kauza bola odložená na 20. júna, lebo právnici televíznej spoločnosti sa domnievajú, že Kočner a Rusko zmenky falšovali a vyhotovili ich až neskôr, k škode súčasných majiteľov spoločnosti Markíza a nič sa nedá robiť, všetko je už práve teraz v podobe takejto reality, čo z poškodených urobí hriešnikov. Bez veľkých rečí, ale presvedčivo a potom už bude správne iba to, ako tých vinníkov v spoločnosti v ktorej s nimi žijeme  ohodnotíme, aký im dáme kredit a kde bude ich miesto žitia aj bytia, lebo čo už, pravda je v tejto chvíli akurát k nim pravdepodobne zaslúžene krutá… Ale nech, lebo takto to má byť jednoducho vždy vtedy, ak je pravda preukázateľná a budem jej práve teraz držať palce, aby bola tou z riekanky – Svätá pravda sa preukázala!

Koaličné manévre sú tak akosi nekompletné, Smer sa neangažuje. . .

16.08.2018

Budem celkom racionálnym, slovenská politická scéna je naozaj radikálne ovplyvnená udalosťou, čo naše oficiálne vládnuce orgány priviedla až k podozreniu, že v spolupráci s Vietnamom sa viac »

Celkom, ale naozaj celkom voľačo originálne a dám si radiť. . .

15.08.2018

Poctivo som sa usiloval vymyslieť titulok, čo by bol v každom ohľade preukazný a dostatočne presvedčivý, lebo v svojom živote musím už naozaj dlho riešiť problém s vlastným sluchom, čo viac »

Realita našej súčasnosti je celkom nepreukazná. . .

15.08.2018

Keď som sa v pondelok započúval do referovania generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára o udalostiach, v ním riadenej agentúre neuveriteľného významu pre túto republiku, čo zaznamenal už viac »

Kolumbia, vojak, strelec, FARC

Bývalí povstalci z FARC žiadajú schôdzku s novým kolumbijským prezidentom

16.08.2018 08:15

Predmetom rokovania má byť opätovné začlenenie niekdajších bojovníkov FARC do spoločnosti.

Cellerova jama, Trenčín

Zaplatí Trenčín za národnú pamiatku?

16.08.2018 08:00

Súkromná firma sa už roky domáha odškodného za to, že pri stavbe narazila na historický nález a preto projekt nedotiahla do konca.

Katar, umývanie, čistenie

Katar chce pomôcť Turecku priamymi investíciami za 15 miliárd dolárov

16.08.2018 07:54

Katar prisľúbil Turecku priame investície vo výške 15 miliárd USD. Turecké trhy zažívajú turbulentné časy. Jedným z dôvodov je aj spor s USA.

Nemecko, policajt, špeciálna operácia, razia, prostitúcia

Opatrovateľku v Nemecku odsúdili za to, že dieťatu spôsobila smrteľné zranenia

16.08.2018 07:49

Na tri roky a desať mesiacov väzenia odsúdil súd opatrovateľku, ktorá zatriasla 15-mesačným dieťaťom tak silno, že batoľa o tri dni neskôr zomrelo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,605
Celková čítanosť: 2784449x
Priemerná čítanosť článkov: 1735x

Autor blogu

Kategórie