Založ si blog

Prezidentská voľba sa stáva problémom vládnucej koalície

Cez víkend som absolvoval zopár zaujímavých rozhovorov so svojimi prešovskými susedmi, ako by som pre zjednodušenie našich vzťahov v kontexte s pripravovanou prestavbou predstaničného priestoru pomenoval všetkých tých seniorov, čo celkom prednoste využívajú služby MHD v našom meste, lebo Radnica nám viac ako múdro a zodpovedne naznačila, čo všetko sa pre nás na tejto „križovatke“ koľajníc a kolies zmení, no tak, ako to už pri stretnutí historicky rozhľadených občanov býva, bolo z toho voľačo ako seminár o všetkom! Až prekvapujúco ma zaujala správička, čo naše občianske kruhy pokoja a všedných vecí rozrušila skoro dramaticky a aby som sa presvedčil o tom, že jej obsah je realita, všetko som si z internetu zistil a potvrdil, lebo už v túto druhú júnovú sobotu bude u nás v Prešove snem strany SNS.

Úprimne, väčšinovo nás to prekvapilo, predsa len sme enklávou so správou celkom inej kultúry, než akou sa prezentuje strana predsedu parlamentu Danka a pre istotu som za týmto rozhodnutím nehľadal nič iné, než bolo podľa jeho prísľubov avizované, teda voľačo ako povinnosť koaličných partnerov konečne nájsť spoločnú reč v kontexte s voľbou prezidenta SR, lebo pochopte, už je to voľačo ako preferovaný interes a vedenie štátu v tomto ohľade skôr zlyháva než dominuje a jeho presvedčenie v tomto ohľade je takpovediac celkom skeptické!

On osobne predpokladá, že aj tak, ako bude čas k tým jarným prezidentským voľbám v roku 2019 postupovať sa Smer, SNS a Most – Híd na spoločnom kandidátovi nedohodnú a aby som bol spravodlivý, tak sa veru niet prečo čudovať, takže očakávam, že na takomto vrcholovom fóre sa členovia SNS dobre rozhľadia okolo seba, podumajú o tom, čo všetko sa sľubuje a čomu sa bude dať veriť ako optimistickej cestičke k progresu vlastnej strany do budúcnosti a v tejto chvíli tvrdím, že o takejto persóne v národnej strane nikto zatiaľ ani len nechyruje!

Nech je však celkom jasné, že to nemôže byť prijateľný argument, na tomto sneme musí byť od prvej chvíľky všetkým z predsedníctva tohto spoločenstva jasné, že sa musia dobre rozhliadnuť iba sami medzi sebou, zázraky v tejto sfére sa naozaj nedajú čakať a nech je národu jasné, že tak, ako sú na tom v SNS, tak je na tom aj Bugár v Moste a Fico v Smere – ba ten je na tom ešte oveľa horšie, lebo ako sa hovorí, on už o všetkom v tomto ohľade vie z prvej ruky a naviac, nie je naučený sa o nič, čo je prejavom reálnej moci s nikým deliť! Lenže čo už, musí, zákon je veru aj nad jeho možnosti a chúťky a pochopte, v takej konštelácii reality môže mať nádej uspieť iba zázrak!

Tak celkom symptomatická je v tomto ohľade potom veru aj správa, že táto sobota je časom snemu aj pre Most – Híd, Bugár sa národu už dlhšiu dobu predvádza ako prezidentský kandidát celkom podmienečne a hypoteticky – hovorí sa tomu aj áno aj nie, ale naozaj to nie je nič seriózne, lebo je v tom prednostne osobná pochybnosť o vlastnej oprávnenosti nájsť odvahu k takémuto rozhodnutiu a svoje presvedčenie, že je v tom iba zlomok nádeje dočkať sa zázraku som veru už vyslovil aj opakovane! Kde nenájdeš zrnko hodné vyklíčenia vo vlastných zásobách, tam ti veru nič cudzie nepomôže  a ruku na srdce – koľkože možností zázrakov nájdete v tejto sfére hoci aj pri práci nadčas, lebo kde niet nič pozitívne, tam príde celkom iste iba nevyhnutnosť a uznajte, to je pre prezidenta republiky akp danosť, schopnoť či talent  voľačo celkom nehodné…

 

Koaličné manévre sú tak akosi nekompletné, Smer sa neangažuje. . .

16.08.2018

Budem celkom racionálnym, slovenská politická scéna je naozaj radikálne ovplyvnená udalosťou, čo naše oficiálne vládnuce orgány priviedla až k podozreniu, že v spolupráci s Vietnamom sa viac »

Celkom, ale naozaj celkom voľačo originálne a dám si radiť. . .

15.08.2018

Poctivo som sa usiloval vymyslieť titulok, čo by bol v každom ohľade preukazný a dostatočne presvedčivý, lebo v svojom živote musím už naozaj dlho riešiť problém s vlastným sluchom, čo viac »

Realita našej súčasnosti je celkom nepreukazná. . .

15.08.2018

Keď som sa v pondelok započúval do referovania generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára o udalostiach, v ním riadenej agentúre neuveriteľného významu pre túto republiku, čo zaznamenal už viac »

Kolumbia, vojak, strelec, FARC

Bývalí povstalci z FARC žiadajú schôdzku s novým kolumbijským prezidentom

16.08.2018 08:15

Predmetom rokovania má byť opätovné začlenenie niekdajších bojovníkov FARC do spoločnosti.

Cellerova jama, Trenčín

Zaplatí Trenčín za národnú pamiatku?

16.08.2018 08:00

Súkromná firma sa už roky domáha odškodného za to, že pri stavbe narazila na historický nález a preto projekt nedotiahla do konca.

Katar, umývanie, čistenie

Katar chce pomôcť Turecku priamymi investíciami za 15 miliárd dolárov

16.08.2018 07:54

Katar prisľúbil Turecku priame investície vo výške 15 miliárd USD. Turecké trhy zažívajú turbulentné časy. Jedným z dôvodov je aj spor s USA.

Nemecko, policajt, špeciálna operácia, razia, prostitúcia

Opatrovateľku v Nemecku odsúdili za to, že dieťatu spôsobila smrteľné zranenia

16.08.2018 07:49

Na tri roky a desať mesiacov väzenia odsúdil súd opatrovateľku, ktorá zatriasla 15-mesačným dieťaťom tak silno, že batoľa o tri dni neskôr zomrelo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,605
Celková čítanosť: 2784450x
Priemerná čítanosť článkov: 1735x

Autor blogu

Kategórie