Založ si blog

Skúsme predpovedať, či sa v Česku konečne dočkajú verejnej pohody

Ak ste to nezaevidovali akurát včera s dátumom celkom magickým, že 6.VI. sa vláda premiéra Babiša, ináč aj predsedu politickej strany ANO neslávne skončila potom vám našepkám, že táto, v poradí štrnásta vláda Česka po zániku ČSSR, vymenovaná prezidentom Zemanom v januári 2018 dostala po neúspechu v parlamente, keď sa jej nepodarilo získať poslaneckú dôveru prívlastok v demisii a presne tak, ako to našim susedom predpovedal prezident republiky Miloš Zeman, už včera Andreja Babiša vymenoval opakovane za premiéra vládneho kabinetu! Aj bez záruk a zasa v tvrdohlavej repetícii, že mu návrh navrhnutých ministrov parlament neschváli v predpísanom minimálnom počte podpory a pred voličmi je celkom dobre možné očakávať reprízu tých 175 dní neistoty, nepohody a veru predovšetkým nepokoja celkom všedného bytia, lebo nič sa nedá robiť, normálna správa vecí verejných by mala mať celkom iný scenár.

Atmosféra na Hrade bola pri skladaní sľubu Andreja Babiša pokojná, samozrejme verejnosť reagovala celkom svojsky a aby to malo tú správnu atmosféru, všeobecne sa akceptuje, že vari 250 000 tisíc občanov v celej ČR vyšlo do ulíc s heslom, vraj „Babiš už nás nebabíš“, ale už iba vizuálne to bolo nepresvedčivé a naopak, mlčiaca väčšina národa a predstavte si, veru aj politickí profesionáli a prognostici vývoja v štáte sa dávali počuť, že všetko bude mať celkom inú budúcnosť! Vraj dnes je už nad slnko jasnejšie, že členská základňa ČSSD, čo má v referende rozhodnúť, ako sa rozhodne v otázke spoluvládnutia s ANO je zbytočným problémom, vraj už v tejto chvíli je 75% členstva v tejto problematike rozhodnuté s vládou v spoločnej podobe  súhlasiť a som si istý, že chtiac nechtiac je to dané tým, aké výsledky v ekonomike štátu Babiš, ako  minister financií v kabinete predchádzajúceho bývalého predsedu ČSSD Sobotku Babiš dosiahol!

Už od prvých chvíľ Zemanovej tvdohlavosti trvať na Babišovom menovaní za premiéra po víťazných voľbách mi bolo jasné, že to je voľačo ako objav „zlatej bane“, lebo ešte aj urazený a odborne, no predovšetkým politicky degradovaný Sobotka, na ktorého sa dnes už vari celkom zabudlo priznával, čo všetko pre ČR v sfére ekonomiky Babiš znamenal a nedá mi nepredpovedať, že akurát takýto spoločný progres jeho kumštu sa stane voľačím v konečnej podobe rozhodovania rozhodujúcim!

Predpovedám, že referendum v ČSSD sa 15. júna skončí podporou spoločnej vlády s ANO, v tejto chvíli je vlastne jasné, že s jedinou výnimkou Zemanovho neoficionálneho veta s menom ministra zahraničných vecí navrhnutého ČSSD, europoslanca Pocheho, je vláda už ako keby vyriešená a až ex post zistíme, ako zásadne je prezident s kandidatúrou Pocheho nespokojný, lebo predpokladám iba otvorene prejavený nesúhlas a očakávanie dobrovoľnej akceptácie a viac nič, lebo Zeman nič partizánskeho veru riešiť nebude! Ak vláda dostane súhlas kreditu v menšinovom moduse, čo je tiež už spoľahlivo spočítané, spolu s neoficiálnou podporou poslancov KSČM bude mať zaručené dni pokoja vládnutia a už nič viac nebude treba ako problém očakávať, lebo viac ako prirodzene je aj v ČR  jasné, že väčšinové rozhodnutie národa je spoľahlivá dominancia veru aj v politike…

Koaličné manévre sú tak akosi nekompletné, Smer sa neangažuje. . .

16.08.2018

Budem celkom racionálnym, slovenská politická scéna je naozaj radikálne ovplyvnená udalosťou, čo naše oficiálne vládnuce orgány priviedla až k podozreniu, že v spolupráci s Vietnamom sa viac »

Celkom, ale naozaj celkom voľačo originálne a dám si radiť. . .

15.08.2018

Poctivo som sa usiloval vymyslieť titulok, čo by bol v každom ohľade preukazný a dostatočne presvedčivý, lebo v svojom živote musím už naozaj dlho riešiť problém s vlastným sluchom, čo viac »

Realita našej súčasnosti je celkom nepreukazná. . .

15.08.2018

Keď som sa v pondelok započúval do referovania generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára o udalostiach, v ním riadenej agentúre neuveriteľného významu pre túto republiku, čo zaznamenal už viac »

Kolumbia, vojak, strelec, FARC

Bývalí povstalci z FARC žiadajú schôdzku s novým kolumbijským prezidentom

16.08.2018 08:15

Predmetom rokovania má byť opätovné začlenenie niekdajších bojovníkov FARC do spoločnosti.

Cellerova jama, Trenčín

Zaplatí Trenčín za národnú pamiatku?

16.08.2018 08:00

Súkromná firma sa už roky domáha odškodného za to, že pri stavbe narazila na historický nález a preto projekt nedotiahla do konca.

Katar, umývanie, čistenie

Katar chce pomôcť Turecku priamymi investíciami za 15 miliárd dolárov

16.08.2018 07:54

Katar prisľúbil Turecku priame investície vo výške 15 miliárd USD. Turecké trhy zažívajú turbulentné časy. Jedným z dôvodov je aj spor s USA.

Nemecko, policajt, špeciálna operácia, razia, prostitúcia

Opatrovateľku v Nemecku odsúdili za to, že dieťatu spôsobila smrteľné zranenia

16.08.2018 07:49

Na tri roky a desať mesiacov väzenia odsúdil súd opatrovateľku, ktorá zatriasla 15-mesačným dieťaťom tak silno, že batoľa o tri dni neskôr zomrelo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,605
Celková čítanosť: 2784451x
Priemerná čítanosť článkov: 1735x

Autor blogu

Kategórie