Založ si blog

Skúsme predpovedať, či sa v Česku konečne dočkajú verejnej pohody

Ak ste to nezaevidovali akurát včera s dátumom celkom magickým, že 6.VI. sa vláda premiéra Babiša, ináč aj predsedu politickej strany ANO neslávne skončila potom vám našepkám, že táto, v poradí štrnásta vláda Česka po zániku ČSSR, vymenovaná prezidentom Zemanom v januári 2018 dostala po neúspechu v parlamente, keď sa jej nepodarilo získať poslaneckú dôveru prívlastok v demisii a presne tak, ako to našim susedom predpovedal prezident republiky Miloš Zeman, už včera Andreja Babiša vymenoval opakovane za premiéra vládneho kabinetu! Aj bez záruk a zasa v tvrdohlavej repetícii, že mu návrh navrhnutých ministrov parlament neschváli v predpísanom minimálnom počte podpory a pred voličmi je celkom dobre možné očakávať reprízu tých 175 dní neistoty, nepohody a veru predovšetkým nepokoja celkom všedného bytia, lebo nič sa nedá robiť, normálna správa vecí verejných by mala mať celkom iný scenár.

Atmosféra na Hrade bola pri skladaní sľubu Andreja Babiša pokojná, samozrejme verejnosť reagovala celkom svojsky a aby to malo tú správnu atmosféru, všeobecne sa akceptuje, že vari 250 000 tisíc občanov v celej ČR vyšlo do ulíc s heslom, vraj „Babiš už nás nebabíš“, ale už iba vizuálne to bolo nepresvedčivé a naopak, mlčiaca väčšina národa a predstavte si, veru aj politickí profesionáli a prognostici vývoja v štáte sa dávali počuť, že všetko bude mať celkom inú budúcnosť! Vraj dnes je už nad slnko jasnejšie, že členská základňa ČSSD, čo má v referende rozhodnúť, ako sa rozhodne v otázke spoluvládnutia s ANO je zbytočným problémom, vraj už v tejto chvíli je 75% členstva v tejto problematike rozhodnuté s vládou v spoločnej podobe  súhlasiť a som si istý, že chtiac nechtiac je to dané tým, aké výsledky v ekonomike štátu Babiš, ako  minister financií v kabinete predchádzajúceho bývalého predsedu ČSSD Sobotku Babiš dosiahol!

Už od prvých chvíľ Zemanovej tvdohlavosti trvať na Babišovom menovaní za premiéra po víťazných voľbách mi bolo jasné, že to je voľačo ako objav „zlatej bane“, lebo ešte aj urazený a odborne, no predovšetkým politicky degradovaný Sobotka, na ktorého sa dnes už vari celkom zabudlo priznával, čo všetko pre ČR v sfére ekonomiky Babiš znamenal a nedá mi nepredpovedať, že akurát takýto spoločný progres jeho kumštu sa stane voľačím v konečnej podobe rozhodovania rozhodujúcim!

Predpovedám, že referendum v ČSSD sa 15. júna skončí podporou spoločnej vlády s ANO, v tejto chvíli je vlastne jasné, že s jedinou výnimkou Zemanovho neoficionálneho veta s menom ministra zahraničných vecí navrhnutého ČSSD, europoslanca Pocheho, je vláda už ako keby vyriešená a až ex post zistíme, ako zásadne je prezident s kandidatúrou Pocheho nespokojný, lebo predpokladám iba otvorene prejavený nesúhlas a očakávanie dobrovoľnej akceptácie a viac nič, lebo Zeman nič partizánskeho veru riešiť nebude! Ak vláda dostane súhlas kreditu v menšinovom moduse, čo je tiež už spoľahlivo spočítané, spolu s neoficiálnou podporou poslancov KSČM bude mať zaručené dni pokoja vládnutia a už nič viac nebude treba ako problém očakávať, lebo viac ako prirodzene je aj v ČR  jasné, že väčšinové rozhodnutie národa je spoľahlivá dominancia veru aj v politike…

Naše stíhačky sú po Pellegríniho „zvedavosti“ zasa tajomstvom. . .

24.06.2018

Tá dilema ministra obrany SR Petra Gajdoša, nominanta SNS, sa už zdala byť vyriešená v tej zásadnej podobe, či sa bude u nás naše nebíčko brániť na švédskych Gripenoch, alebo na amerických viac »

Dnes sa farmári už poberú domov – spokojní. . . ?

23.06.2018

Naozaj to bola celkom zvláštna iniciatíva tých našich spoluobčanov, čo zaslúžene nosia prívlastok malí a strední farmári, už dlho a iba čiastočne úspešne sa pokonávajú s problémami viac »

Kauza zmenky v Markíze – som nevinný. . .

22.06.2018

Hovorí sa to už celkom nahlas, ba NAKA už od stredy popoludní toho hlavného hrdinu takýchto vyhlásení Mariana Kočnera zadržala a keď sa to celkom pochopiteľne, predovšetkým v Bratislave a viac »

deti, migranti, usa, mexiko

Vláda USA navrátila migrantom 522 odobratých detí

24.06.2018 10:52

Úrady predpokladajú, že menší počet maloletých odobratých z rodín z iných dôvodov ako kvôli zásadnej nulovej tolerancii, zostane oddelené.

PSA Peugeot Citroen Trnava

Mzdy na Slovensku rástli viac ako produktivita, šancou je automatizácia

24.06.2018 10:52

Nárast produktivity práce v priemysle na pracovníka v rokoch v rokoch 2008 až 2017 bol na úrovni 37,80 % a rast priemernej mzdy v priemysle bol 46,38 %.

Lomnický štít, lanovka, Vysoké Tatry

SHMÚ zaznamenal najchladnejší 23. jún v histórii pozorovaní

24.06.2018 10:35

Veľmi chladno bolo aj v Oraviciach na Orave, kde v nadmorskej výške približne 800 metrov teplota nevystúpila ani na 10 stupňov C, uvádza SHMÚ.

sýria

Ruské lietadlá zaútočili na sýrsku opozíciu

24.06.2018 09:51

Dve monitorovacie strediská, ktoré sledujú pohyb vojenských lietadiel, zaznamenali najmenej dvadsať úderov na Busru al-Hariri v južnej provincii Dara.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,549
Celková čítanosť: 2655866x
Priemerná čítanosť článkov: 1715x

Autor blogu

Kategórie