Založ si blog

Máme svojskú zahraničnú politiku – je bez pravidiel. . .

V kontexte s tým, ako presne je špecifikovaná situácia v zahraničnej politike štátov EÚ, predovšetkým vo vzťahu k Ruskej federácii, ale veru aj napríklad k USA, čo sa cez rozhodnutia svojho prezidenta Trumpa celkom zásadne odlišujú od dohodnutých pravidiel som sa naučil posudzovať aj zvláštne vzťahy dané slovenským a českým oficiálnym kontaktom s Moskvou, lebo viac ako šokujúco som takmer pravidelne postoje desať rokov funkčnej vlády Fico I. II. a III. a už druhé funkčné prezidentské riadenie ČR Milošom Zemanom označoval termínom nevysvetliteľné, absurdné a vo vzťahu k platnej legislatíve aj ako zavádzajúce a falošné, lebo nič sa nedá robiť, tie roky našej poplatnosti a poslušnosti svojej účasti v „tábore socializmu pod kuratelou ZSSR“ sa ako keby stali súčasťou výbavy tých štátnikov dodnes, asi v zotrvačnosti a nikdy som si neodpustil na to verejnosť upozorniť!

Ak ste si to nevšímali, je to voľačo takpovediac slobodomyseľné s nadhľadom, lebo veď uznajte, EÚ to pokojne prehliada, nič im nevyčíta, ak to voľajako extra nepripomínajú, ale tentoraz to u nás doma dostalo voľačo ako „frčku zlomyseľnosti do nosa“, lebo len si to predstavte, strana SaS, čo má naozaj prax v kontexte s vládnutím a so správou vecí verejných si práve teraz, keď sa Smer a jeho predseda Fico  rozhodol veci organizovať celkom ináč, ako znie zvyklosť a dohoda odnepamäti to kritizovať, lenže zabudol, že voľačo ako jazvu na svojom vlastnom rodokmeni a v rovnakej podobe aj hlúposti si ani nie tak dávno vyslúžil sám, keď na franforce roztrhal dohody čo stvorili Radičovej vládu, ktorej boli organickou súčasťou a vo vlastnej réžii si to svoje nedôstojné miesto v opozícii vyslúžili s takým prívlastkom dodnes! No aj tak, alebo azda práve preto sa predseda SaS Richard Sulík, už vari rozhľadenejší ako europoslanec, odhodlal verejne kritizovať aj predsedu parlamentu SR Andreja Danku, čo je kolegom z koaličného spoločenstva vo vláde a veru aj predsedom strany SNS, čo pri svojich celkom mimoriadnych oficiálnych kontaktoch s Ruskou federáciou preferuje voľačo ako tú svojskú zahraničnú politiku, čo nemá s EÚ a jej zákonnými pravidlami a normami vôbec nič spoločné a budem ich veru aj chváliť, lebo ten svoj postoj podopreli prianím, aby premiér vlády SR Pellegrini a jej minister zahraničných vecí Lajčák zaujali k aktivitám Andreja Danka odmietavé stanovisko, lebo je v jasnom rozpore s oficiálnou zahraničnopolitickou líniou vlády SR a ohrozuje ekonomické aj bezpečnostné záujmy Slovenska, vrátane jeho ústavného zriadenia!

Teda, tomu sa povie rozhodnosť a akurátny prejav odhodlania veci pomenovať zaslúžene a s potrebou vyvodiť aj zodpovednosť, som si celkom istý, že to spoľahlivo zaevidujú aj v Bruseli a ten nadhľad a veľkomyseľnosť s uľahčením zmenia na zodpovednú podobu politickej podoby života člena EÚ a tá dvojtvárnosť a farizejstvo vzájomnosti s Moskvou sa z nášho života konečne definitívne odstráni – lebo uznajte, vzťahy krajín dané ich spoločenským a politickým charakterom nie sú v ničom náhodné a zotrvačnosťou voľakedy platných vzťahov sily a podriadenosti už veru vôbec nie! Nič sa nedá robiť, sme v mnohom predsa len viditeľne slobodnejší…

Koaličné manévre sú tak akosi nekompletné, Smer sa neangažuje. . .

16.08.2018

Budem celkom racionálnym, slovenská politická scéna je naozaj radikálne ovplyvnená udalosťou, čo naše oficiálne vládnuce orgány priviedla až k podozreniu, že v spolupráci s Vietnamom sa viac »

Celkom, ale naozaj celkom voľačo originálne a dám si radiť. . .

15.08.2018

Poctivo som sa usiloval vymyslieť titulok, čo by bol v každom ohľade preukazný a dostatočne presvedčivý, lebo v svojom živote musím už naozaj dlho riešiť problém s vlastným sluchom, čo viac »

Realita našej súčasnosti je celkom nepreukazná. . .

15.08.2018

Keď som sa v pondelok započúval do referovania generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára o udalostiach, v ním riadenej agentúre neuveriteľného významu pre túto republiku, čo zaznamenal už viac »

Kolumbia, vojak, strelec, FARC

Bývalí povstalci z FARC žiadajú schôdzku s novým kolumbijským prezidentom

16.08.2018 08:15

Predmetom rokovania má byť opätovné začlenenie niekdajších bojovníkov FARC do spoločnosti.

Cellerova jama, Trenčín

Zaplatí Trenčín za národnú pamiatku?

16.08.2018 08:00

Súkromná firma sa už roky domáha odškodného za to, že pri stavbe narazila na historický nález a preto projekt nedotiahla do konca.

Katar, umývanie, čistenie

Katar chce pomôcť Turecku priamymi investíciami za 15 miliárd dolárov

16.08.2018 07:54

Katar prisľúbil Turecku priame investície vo výške 15 miliárd USD. Turecké trhy zažívajú turbulentné časy. Jedným z dôvodov je aj spor s USA.

Nemecko, policajt, špeciálna operácia, razia, prostitúcia

Opatrovateľku v Nemecku odsúdili za to, že dieťatu spôsobila smrteľné zranenia

16.08.2018 07:49

Na tri roky a desať mesiacov väzenia odsúdil súd opatrovateľku, ktorá zatriasla 15-mesačným dieťaťom tak silno, že batoľa o tri dni neskôr zomrelo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,605
Celková čítanosť: 2784452x
Priemerná čítanosť článkov: 1735x

Autor blogu

Kategórie