Založ si blog

Vladimír Putin bol „svojim“ k dispozícii

Nuž vôbec som nepochyboval o tom, že podľa svojich časových možností a dostupnej ponuky si zo stretnutia prezidenta Ruskej federácie Putina so svojimi „boľeľščikmi“, ako si jeho priaznivov definujem sám pre seba pozriem čo najviac, lebo takéto dokonalé politické teatro som už videl naozaj viackrát, naozaj v rôznorodej ponuke, ale dokonalosť ruskej réžie jednoducho nemala nikdy rovnocennú konkurenciu. Nuž a tentoraz to všetko spoľahlivo overené doplnilo ešte niekoľko noviniek skutočne perfektne vymyslených, na rozsiahlom pódiu pri komfortnom stole pre super dôležitú osobnosť sedel Putin sám – a teraz pozor, s garanciou, že otázky a kontakty od zvedavcov k nemu priputujú cez telefonické a esemeskové kontakty, telemosty a sociálne siete, budú verejne kontrolovateľné, veru aj vizuálne a s charakteristikou nulovej tajnosti a štatistika bola neúprosná!

Takáto produkcia trvala 260 minút, priniesla k Putinovi 2,5 milióna otázok, odpovedal osobne na 79 z nich, ale pozor, všetko ostatné sa cez  telemost presmerovalo ministrom a gubernátorom či iným zodpovedným úradníkom s garanciou odpovede a aby ste si nemysleli, že v tom bolo voľačo ako kontrola vhodnosti otázok, malo to veru v činnosti „glasnosť“ a šokujúco, vraj sa na obrazovke televízorov objavovali aj otázky drzé, či veru aj horšie a Putin na ne podľa možností aj reagoval… Napríklad na otázku – „ a Vovka, ešte nie si unavený“ – lebo je pri kormidle Ruska už 19 rokov bez váhania a rozhodne oznámil iba lakonicky a jednoznačne  – Nie! V komentári potom rozviedol, že sa naozaj nenudí, je obklopený spolupracovníkmi super kvalít, rozmýšľajú celkom unisono, nesnaží sa vychovávať si následníka a ak už o tejto problematike predsa len dumá, je to v podobe výchovy celej novej generácie  – teda aký jeden taký všetci a celkom bez výčitiek svedomia!

Ba v debate si našiel miesto aj na vtipkovanie, čo už mal v celkom svojskej ponuke, lebo ak máme považovať za vtip, že Trumpova politika vháňa Európu do ruského náručia, čo vyznieva celkom žalostne, ak si to spojíme s predchádzajúcou fámou ovplyvňujúcou americké voľby Moskvou, tak to je naozaj voľačo smiešne a vysvetlil! My sme Amerike skazili voľby a také voľačo s tvrdením, že nám Európu ženú do náručia je naozaj voľačo ako srandičky, srandičky a práve v kontexte s týmto bohemizmom si dovoľujem pripomenúť vám aj Putinov vraj najobľúbenejší vtip a ten sa vyznačuje hádankou, ktorú vraj nikto nevie rozlúštiť.

No vraj povedzte sami, ak si dáme na obed to najlepšie mäsko z kravy, prečo je v ponuke menu napísané hovädzie mäso a ten úžasný projekt Putinovho kontaktu s verejnosťou o tom presvedčilo jeho doznanie, že na to odpovedať nevie nielen on, ale ani jeho superporadcovia, čo vedia všetko a bolo to potom v ponuke priameho vysielania a škoda, že sa voľakoho od nás na takúto samozrejmosť neopýtal! Nemá českých susedov, vôbec nevie, že v ich maštaliach a na ich lúkach nemajú či nechovajú kravy, ale hovězí skot a  nemusel byť pred celým svetom za nepoučené trdlo, čo poviete…

Ale radšej sa vrátim k veciam vážnym, aj keď som sa celkom zlomyseľne škeril, keď sa priznal, že si s väčinou svetových politikov tyká a uviedol nemeckú premiérku, francúzskeho prezidenta, japonského premiéra, ale vraj českému prezidentovi Zemanovi úctivo vyká, čo je s ohľadom na jeho vek voľačo celkom prirodzené a nedá mi akurát toto ako dobrú radu neponúknuť všetkým tým, čo pre mňa nemajú dobré vôbec nič a oslovenie či úctu už vôbec nie a môžem ich ubezpečiť, že Zeman je raz darmo aj tak mladší…   

A teraz už presne tak, ako si tá Putinova produkcia zaslúžila – dostal otázku, celkom adresnú, bude tretia svetová vojna?  Nech je jasné, že odpoveď, ktorú na nás všetkých vychrlil ho usvedčila, že je to dilema, čo v spleti svojich takzvaných večných pokušení opatruje celkom spoľahlivo a jej podoba sa v našom dedičstve ústnych odkazov velikána svetovej vedy a filozofie Einsteina cituje veru pravidelne a s patričným nadhľadom k ľudskej histórii. „Neviem, s akými zbraňami sa bude viesť tretia svetová vojna, ale tá štvrtá celkom iste iba s palicami a kameňmi…, čo bol veru aj Putinov múdry citát, lenže pravda jeho myslenia je celkom, ale naozaj celkom odlišná!

S pokojom neomylnej persóny tvrdí, že kým lokálne vojny sú v ponuke celkom prirodzene – čo veru práve ním vedená krajina predvádza a dokumentuje v nepretržitej ponuke a vlastne aj v súčasnosti, neváha obviňovať USA, že ich politika v celom komplexe svojich postojov a rozhodnutí evokuje neustále nebezpečie globálneho konfliktu a nedá mi celkom nahlas vykričať, že nás všetkých zavádza! Jemu sa nepáči ani politika EÚ, ale má smolu, odkedy je toto spoločenstvo na našom starom kontinente v službách naozaj mnohých národov, všetko s tým spojené bolo a je v mierovej réžii, čo on osobne zrejme nedokáže vôbec ani len slovami opísať!

Máme o tom dôkaz, z toho úžasného kontaktu jeho prezidentskej originálnosti na „besede s národom“, jeho dve odpovede na smelé otázky sú viac ako len presvedčivým svedectvom, že to všetko, čo by sa mohlo stať jeho povinnosťou o tom rozhodovať v podobe „už aj“ už vyriešil spoľahlivo, bez pochybností a celkom iste aj bez možných výčitiek svedomia, lebo čítajte!

Otázka – dokedy budú ruskí vojaci v Sýrii, kedy odídu, aby svet dospel k prirodzenému riešeniu miestnych vzťahov? Odpoveď – naši vojaci sú v tomto regióne preto, aby chránili naše interné záujmy a budú tam dovtedy, pokým to bude pre nás výhodné a poučenie potom nech pre nás predstavuje jeho odpoveď na otázku ruského zvedavca z Donbasu.

U nás budú MS vo futbale! Čo urobí Moskva, ak sa práve vtedy rozhodne Ukrajina rozpútať v Donbase aktivity, čo nás svetu predstavia v celkom nežiadúcej podobe a Vladimír Putin nám predviedol, že všetko má vymyslené a pripravené celkom spoľahlivo. V Kyjeve si musia byť dobre vedomí všetkého, čo môže ako naše prirodzené reakcie vyvolať vyostrovanie konfliktu a potom to pomenoval ako výstrahu s najvážnejšími dôsledkami. Pôsobil pred celým svetom celkom normálne, nebol vzrušený, ale predsa len sa v plynulosti reči trošíčku zdržal, ako keby si nezvolil dostatočne presný príklad a tak sa potom opravil! V prípade vyostrenia konfliktu na Donbase to všetko môže pre Ukrajinu znamenať až ohrozenie jej štátnosti, ale spoľahnite sa, bolo to vyrieknuté v rovnakom duchu, ako keď nám prezrádzal, že ani on a ani jeho najbližšie okolie nevie uhádnuť, prečo má jeho steak z kvalitnej kravičky meno že hovädzí a …

Koaličné manévre sú tak akosi nekompletné, Smer sa neangažuje. . .

16.08.2018

Budem celkom racionálnym, slovenská politická scéna je naozaj radikálne ovplyvnená udalosťou, čo naše oficiálne vládnuce orgány priviedla až k podozreniu, že v spolupráci s Vietnamom sa viac »

Celkom, ale naozaj celkom voľačo originálne a dám si radiť. . .

15.08.2018

Poctivo som sa usiloval vymyslieť titulok, čo by bol v každom ohľade preukazný a dostatočne presvedčivý, lebo v svojom živote musím už naozaj dlho riešiť problém s vlastným sluchom, čo viac »

Realita našej súčasnosti je celkom nepreukazná. . .

15.08.2018

Keď som sa v pondelok započúval do referovania generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára o udalostiach, v ním riadenej agentúre neuveriteľného významu pre túto republiku, čo zaznamenal už viac »

Kolumbia, vojak, strelec, FARC

Bývalí povstalci z FARC žiadajú schôdzku s novým kolumbijským prezidentom

16.08.2018 08:15

Predmetom rokovania má byť opätovné začlenenie niekdajších bojovníkov FARC do spoločnosti.

Cellerova jama, Trenčín

Zaplatí Trenčín za národnú pamiatku?

16.08.2018 08:00

Súkromná firma sa už roky domáha odškodného za to, že pri stavbe narazila na historický nález a preto projekt nedotiahla do konca.

Katar, umývanie, čistenie

Katar chce pomôcť Turecku priamymi investíciami za 15 miliárd dolárov

16.08.2018 07:54

Katar prisľúbil Turecku priame investície vo výške 15 miliárd USD. Turecké trhy zažívajú turbulentné časy. Jedným z dôvodov je aj spor s USA.

Nemecko, policajt, špeciálna operácia, razia, prostitúcia

Opatrovateľku v Nemecku odsúdili za to, že dieťatu spôsobila smrteľné zranenia

16.08.2018 07:49

Na tri roky a desať mesiacov väzenia odsúdil súd opatrovateľku, ktorá zatriasla 15-mesačným dieťaťom tak silno, že batoľa o tri dni neskôr zomrelo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,605
Celková čítanosť: 2784453x
Priemerná čítanosť článkov: 1735x

Autor blogu

Kategórie