Založ si blog

O tom potom, v podaní predovšetkým „zodpovedného politika“

Nič sa nedá robiť, štart do víkendu s číslom dva v mesiaci jún bol neuveriteľne príťažlivý predovšetkým všeobecnou vedomosťou v našej politike s prívlastkom koaličná, lebo nech je jasné, že v tomto ohľade všetkému dominujúca strana Smer si zákonite vyberá aktivity v každom ohľade presvedčivo ekonomické, také, čo sľubujú progres národu ako väčšine a aj napriek faktu, že v tom naozaj nenájdeme voľačo hodné pomenovania pre štát jednoznačne šetriace prevádzkové náklady, vôbec nikomu to z týchto všetkému veliacich politikov neprekáža. Vo všetkom teda svojich partnerov v SNS a v Moste – Híd predbehli, ale nič sa nedá robiť, nie je to k ich sláve a v konečnom dôsledku ani len k verejne prejavenému interesu, lebo predovšetkým Andrej Danko, predseda strany SNS a veru aj parlamentu sa v kontexte so slávnostným snemom svojej strany v Prešove napokon odprezentoval viac ako len presvedčivo!

V každom ohľade, svetu celkom odvážne priblížil fakt, že nič sa nedá robiť, SNS vie celkom spoľahlivo, že štatút politickej strany, čo je väčšinovo patriaca k tým, čo spoluvládnu si nedá vôbec nič diktovať, vždy je sama sebou a pán Danko osobne to vie verejne doložiť dôkazmi! Samozrejme sa prezentuje vždy a všade výhradne vlastnou filozofiou, pravidlami celkom bez akýchkoľvek pochybností  a jeho najúžasnejším dôkazom je celkom iste až úžasná spolupráca s takou krajinou, či vlastne svetovou veľmocou ako je Ruská federácia, ktorá nie je v ničom spolupatričná k EÚ, kam  veru bez akýchkoľvek pochybností Slovensko patrí a v realite doby niet veru žiadnej pochybnosti o tom, že spoľahlivo nedodržujeme svoje medzinárodné záväzky.

Nebudem tvrdiť, že je to smiešne, ako spoľahlivo sa SR Rusku korí, čo veru svetu nepredvádza iba tento národniar, ale veru aj predseda Smeru Fico, ba aj český prezident Zeman a od návštevy Putina vo Viedni sa to bude rozprávať aj o mladom rakúskom premiérovi, lenže čo ako sa to navzájom podobá, nie je v tom nič vôbec rovnaké!!! Nech je teda celkom prvorado jasné, že nám a Čechom ako keby vôbec neprekážalo, že Rusko už nad Ukrajinou vlastne láme palicu samostatnosti, čo svojim národom Putin oznámil bez akýchkoľvek okolkov a je veru celkom nepochopiteľné, že to svet ako keby vôbec neregistroval! A nielen svetová verejná mienka, ale ticho je vlastne aj v sfére nálad našej vládnej koalície, lebo len si to predstavte, prvoradou úlohou SNS a veru aj Bugárovej strany bolo povinnosťou snemu zvoliť kandidáta na prezidenta a vôbec nie spoločného, ale iba svojho, vlastného, ale tak ako som predpovedal, tieto snahy sa skončili fiaskom!

V SNS sa traduje, že ich kandidátom napokon bude žena a svoj skepticizmus nebudem ničím zastierať, ale niet sa vraj kam ponáhľať, v jeseni bude dosť času aj príležitostí a v strane Most – Híd to vyzerá byť ešte podivuhodnejšie! Béla Bugár dostal kredit pokračovať v predsedníctve, vraj sa kuloárovo predsa len hovorí aj o jeho voľbe do prezidentskej funkcie, ale tak ako hovorí čas, niet sa kam ponáhľať a je tu stále ešte aj nádej, že z tých občianskych kandidátov to napokon voľakto dobrý, spoľahlivý a šikovný aj vyhrá!  Lenže prišiel šok, Bugár to napokon zvládol ako viťúz s hrdinskou maďarskou letorou a pre istotu budem radšej celkom skeptickým pozorovateľom, takéhoto prezidenta by sme naozaj nemali ani sláve a ani  k chvále, no predbiehať radšej nebudem. Ale aj tak, Slovač by predsa len mala byť hrdým a pyšným národom, aspoň k svojej rodnej reči a histórii  a večná škoda, že si akurát toto ten nekritický Béla vôbec neuvedomuje…

Koaličné manévre sú tak akosi nekompletné, Smer sa neangažuje. . .

16.08.2018

Budem celkom racionálnym, slovenská politická scéna je naozaj radikálne ovplyvnená udalosťou, čo naše oficiálne vládnuce orgány priviedla až k podozreniu, že v spolupráci s Vietnamom sa viac »

Celkom, ale naozaj celkom voľačo originálne a dám si radiť. . .

15.08.2018

Poctivo som sa usiloval vymyslieť titulok, čo by bol v každom ohľade preukazný a dostatočne presvedčivý, lebo v svojom živote musím už naozaj dlho riešiť problém s vlastným sluchom, čo viac »

Realita našej súčasnosti je celkom nepreukazná. . .

15.08.2018

Keď som sa v pondelok započúval do referovania generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára o udalostiach, v ním riadenej agentúre neuveriteľného významu pre túto republiku, čo zaznamenal už viac »

Kolumbia, vojak, strelec, FARC

Bývalí povstalci z FARC žiadajú schôdzku s novým kolumbijským prezidentom

16.08.2018 08:15

Predmetom rokovania má byť opätovné začlenenie niekdajších bojovníkov FARC do spoločnosti.

Cellerova jama, Trenčín

Zaplatí Trenčín za národnú pamiatku?

16.08.2018 08:00

Súkromná firma sa už roky domáha odškodného za to, že pri stavbe narazila na historický nález a preto projekt nedotiahla do konca.

Katar, umývanie, čistenie

Katar chce pomôcť Turecku priamymi investíciami za 15 miliárd dolárov

16.08.2018 07:54

Katar prisľúbil Turecku priame investície vo výške 15 miliárd USD. Turecké trhy zažívajú turbulentné časy. Jedným z dôvodov je aj spor s USA.

Nemecko, policajt, špeciálna operácia, razia, prostitúcia

Opatrovateľku v Nemecku odsúdili za to, že dieťatu spôsobila smrteľné zranenia

16.08.2018 07:49

Na tri roky a desať mesiacov väzenia odsúdil súd opatrovateľku, ktorá zatriasla 15-mesačným dieťaťom tak silno, že batoľa o tri dni neskôr zomrelo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,605
Celková čítanosť: 2784454x
Priemerná čítanosť článkov: 1735x

Autor blogu

Kategórie