Založ si blog

O tom potom, v podaní predovšetkým „zodpovedného politika“

Nič sa nedá robiť, štart do víkendu s číslom dva v mesiaci jún bol neuveriteľne príťažlivý predovšetkým všeobecnou vedomosťou v našej politike s prívlastkom koaličná, lebo nech je jasné, že v tomto ohľade všetkému dominujúca strana Smer si zákonite vyberá aktivity v každom ohľade presvedčivo ekonomické, také, čo sľubujú progres národu ako väčšine a aj napriek faktu, že v tom naozaj nenájdeme voľačo hodné pomenovania pre štát jednoznačne šetriace prevádzkové náklady, vôbec nikomu to z týchto všetkému veliacich politikov neprekáža. Vo všetkom teda svojich partnerov v SNS a v Moste – Híd predbehli, ale nič sa nedá robiť, nie je to k ich sláve a v konečnom dôsledku ani len k verejne prejavenému interesu, lebo predovšetkým Andrej Danko, predseda strany SNS a veru aj parlamentu sa v kontexte so slávnostným snemom svojej strany v Prešove napokon odprezentoval viac ako len presvedčivo!

V každom ohľade, svetu celkom odvážne priblížil fakt, že nič sa nedá robiť, SNS vie celkom spoľahlivo, že štatút politickej strany, čo je väčšinovo patriaca k tým, čo spoluvládnu si nedá vôbec nič diktovať, vždy je sama sebou a pán Danko osobne to vie verejne doložiť dôkazmi! Samozrejme sa prezentuje vždy a všade výhradne vlastnou filozofiou, pravidlami celkom bez akýchkoľvek pochybností  a jeho najúžasnejším dôkazom je celkom iste až úžasná spolupráca s takou krajinou, či vlastne svetovou veľmocou ako je Ruská federácia, ktorá nie je v ničom spolupatričná k EÚ, kam  veru bez akýchkoľvek pochybností Slovensko patrí a v realite doby niet veru žiadnej pochybnosti o tom, že spoľahlivo nedodržujeme svoje medzinárodné záväzky.

Nebudem tvrdiť, že je to smiešne, ako spoľahlivo sa SR Rusku korí, čo veru svetu nepredvádza iba tento národniar, ale veru aj predseda Smeru Fico, ba aj český prezident Zeman a od návštevy Putina vo Viedni sa to bude rozprávať aj o mladom rakúskom premiérovi, lenže čo ako sa to navzájom podobá, nie je v tom nič vôbec rovnaké!!! Nech je teda celkom prvorado jasné, že nám a Čechom ako keby vôbec neprekážalo, že Rusko už nad Ukrajinou vlastne láme palicu samostatnosti, čo svojim národom Putin oznámil bez akýchkoľvek okolkov a je veru celkom nepochopiteľné, že to svet ako keby vôbec neregistroval! A nielen svetová verejná mienka, ale ticho je vlastne aj v sfére nálad našej vládnej koalície, lebo len si to predstavte, prvoradou úlohou SNS a veru aj Bugárovej strany bolo povinnosťou snemu zvoliť kandidáta na prezidenta a vôbec nie spoločného, ale iba svojho, vlastného, ale tak ako som predpovedal, tieto snahy sa skončili fiaskom!

V SNS sa traduje, že ich kandidátom napokon bude žena a svoj skepticizmus nebudem ničím zastierať, ale niet sa vraj kam ponáhľať, v jeseni bude dosť času aj príležitostí a v strane Most – Híd to vyzerá byť ešte podivuhodnejšie! Béla Bugár dostal kredit pokračovať v predsedníctve, vraj sa kuloárovo predsa len hovorí aj o jeho voľbe do prezidentskej funkcie, ale tak ako hovorí čas, niet sa kam ponáhľať a je tu stále ešte aj nádej, že z tých občianskych kandidátov to napokon voľakto dobrý, spoľahlivý a šikovný aj vyhrá!  Lenže prišiel šok, Bugár to napokon zvládol ako viťúz s hrdinskou maďarskou letorou a pre istotu budem radšej celkom skeptickým pozorovateľom, takéhoto prezidenta by sme naozaj nemali ani sláve a ani  k chvále, no predbiehať radšej nebudem. Ale aj tak, Slovač by predsa len mala byť hrdým a pyšným národom, aspoň k svojej rodnej reči a histórii  a večná škoda, že si akurát toto ten nekritický Béla vôbec neuvedomuje…

Naše stíhačky sú po Pellegríniho „zvedavosti“ zasa tajomstvom. . .

24.06.2018

Tá dilema ministra obrany SR Petra Gajdoša, nominanta SNS, sa už zdala byť vyriešená v tej zásadnej podobe, či sa bude u nás naše nebíčko brániť na švédskych Gripenoch, alebo na amerických viac »

Dnes sa farmári už poberú domov – spokojní. . . ?

23.06.2018

Naozaj to bola celkom zvláštna iniciatíva tých našich spoluobčanov, čo zaslúžene nosia prívlastok malí a strední farmári, už dlho a iba čiastočne úspešne sa pokonávajú s problémami viac »

Kauza zmenky v Markíze – som nevinný. . .

22.06.2018

Hovorí sa to už celkom nahlas, ba NAKA už od stredy popoludní toho hlavného hrdinu takýchto vyhlásení Mariana Kočnera zadržala a keď sa to celkom pochopiteľne, predovšetkým v Bratislave a viac »

deti, migranti, usa, mexiko

Vláda USA navrátila migrantom 522 odobratých detí

24.06.2018 10:52

Úrady predpokladajú, že menší počet maloletých odobratých z rodín z iných dôvodov ako kvôli zásadnej nulovej tolerancii, zostane oddelené.

PSA Peugeot Citroen Trnava

Mzdy na Slovensku rástli viac ako produktivita, šancou je automatizácia

24.06.2018 10:52

Nárast produktivity práce v priemysle na pracovníka v rokoch v rokoch 2008 až 2017 bol na úrovni 37,80 % a rast priemernej mzdy v priemysle bol 46,38 %.

Lomnický štít, lanovka, Vysoké Tatry

SHMÚ zaznamenal najchladnejší 23. jún v histórii pozorovaní

24.06.2018 10:35

Veľmi chladno bolo aj v Oraviciach na Orave, kde v nadmorskej výške približne 800 metrov teplota nevystúpila ani na 10 stupňov C, uvádza SHMÚ.

sýria

Ruské lietadlá zaútočili na sýrsku opozíciu

24.06.2018 09:51

Dve monitorovacie strediská, ktoré sledujú pohyb vojenských lietadiel, zaznamenali najmenej dvadsať úderov na Busru al-Hariri v južnej provincii Dara.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,549
Celková čítanosť: 2655871x
Priemerná čítanosť článkov: 1715x

Autor blogu

Kategórie