Založ si blog

Najvyšší súd rozhodol – vôbec ma nepresvedčil!

Nuž nedalo mi zostať v právnom pokračovaní kauzy zmenky Rusko -Kočner iba mlčať, rozhodnutie Najvyššieho súdu, čo musel vo veci rozhodovať presne potom, keď sudca Špecializovaného trestného súdu   pre prípravné konanie Roman Púchovský rozhodol, že obaja obžalovaní budú prepustení na slobodu a na proces si počkajú bez stresujúceho pocitu viny a bol opačného názoru než prokurátor Ján Šanta, čo im neveril a práve preto ma dnešné popoludnie na Najvyššom súde interesovalo viac ako nástojčivo! A nielen mňa, už dlho pred druhou hodinou, keď bolo pojednávania zahájené, tam čakalo naozaj veľa zvedavcov a keď krátko predtým prišli obaja obžalovaní so svojimi obhajcami a aj prokurátor Šanta, atmosféra sa stala neuveriteľne napätá. 

Celkom očakávane sa však nikto z nich nedal vyprovokovať k voľajakému rozhovoru, všetko z ich strany prebehlo dôstojne, ale  s odpustením, pripravený senát mal dôležitú informáciu – v jeho zložení prišlo k zmene! Pre zaujatosť z neho odstúpil sudca Martin Pivovartsi, nahradila ho sudkyňa Alena Šišková a nech je teda jasné, že ešte pred pojednávaním sa všetko spojené s očakávaným verdiktom  naozaj komplikovalo. To viete, pochybnosti sa v prípade takých osobností a takých neuveriteľných obvinení stávajú dominantnými, ale už chvíľočku pred pätnástou hodinou sa senát rozhodol ohlásiť prestávku s povinnosťou nájsť riešenie a stalo sa! 

Ten verdikt bol absolútne prekvapujúci, ak je pravdou to, za čo sú obaja obvinení, potom je ich vina a trest za ten hriech spoločným prehreškom, nenájdete v tom nič rozdielne či menej hriešne a účelovo klasifikované ako spoločný podvod a práve preto ma verdikt Najvyššieho súdu  prekvapil – kým podnikateľ Marián Kočner bude do procesu stíhaný väzobne – teda bude presne vedieť, ako sa tejto spoločnosti prezentuje, jeho komplic Pavol Rusko bude v pohode na slobode a hoci to nie je celkom akurátne presné tvrdenie, lebo pre iné podozrenia z trestných činov je nositeľom „bezpečnostného náramku“ a presne vie, že sloboda je voľačo celkom viac ako len podmienečná ilúzia, aj tak, je to voľačo ako veľkorysosť či až protekcia!

Tak akosi si viem predstaviť, že sudcovia, čo vedia o zločinoch viac ako obyčajný občan si domýšľajú, čo všetko je „znalec, odborník a profesionál v tejto branži“ Kočner schopný vymyslieť a na čo má naozaj dostatok finančných prostriedkov a práve preto ho radšej šupli do väzby, pod bezpečný zámok, aby nám neufrnkol voľakde do Belize, odkiaľ nám nevydávajú dostatočne vďačných vinníkov, ale  neviem si pomôcť, veľkorysosť tých spravodlivých v talároch NS SR neviem v prípade Ruska vôbec pochopiť! Je vinníkom presne ako Kočner, ak sú tie zmenky sfalšované, ba nemám pre jeho hriech viac pochopenia ani potom, ak to osobne vymyslel Kočner, lebo je to jeho špecifikácia falšovania výroby cenných papierov, ba vari až odbornosť profesionála, všetko jedno, lebo tie podvodnícke zmenky vyhotovil Rusko, viackrát odprisahal, že ten podpis na nich je jeho originál z roku 2000, aj keď už je v podozrení, že to ako pravda v procese vyšetrovania neobstojí a uznajte, o čo je potom lepší či menej pre spoločnosť menej nebezpečný  ako ten Kočner, čo už si svoju zlorečenosť a krivý charakter bude uvedomovať v neslobode…

Nuž naozaj o nič a keďže mám svojim spôsobom voľačo ako mravnú nevýhodu práve v tom, že pevne verím, že ich zločin a podvod je realitou bez pochybností neviem pochopiť, pre kieho čerta má potom NS SR iný meter pre každého z nich, keď sú rovnakou hanbou pre toto spoločenstvo slovenských občanov…

 

 

 

 

 

  

To súkromné pálenie alkoholu prínosom veru je!

23.09.2018

Jasné, ten titulok som posunul presne tam, kde si byť nezaslúžil – teda nemal by byť voľačím ako reklamou pre ten schválený zákon o domácej produkcii alkoholu z vlastných zásob ovocia a viac »

Minister zahraničných vecí SR je už doma, bude to konečne spravodlivé. . .

22.09.2018

Nuž teda neviem, koho by tá správa o návrate Miroslava Lajčáka z New Yorku, kde pôsobil celý rok vo funkcii predsedu VZ OSN zasa na domácu scénu, čo je Ministerstvo zahraničných vecí vlády viac »

Mám potrebu písať na portáli o kauze Imrecze – dá sa to?

21.09.2018

Stať sa tým autorom príspevkov na našom portáli, ktorého interesuje realita diania v našej republike je jednoducho problém, v tej chvíli sa dozvie, že je plagiátorom spravodajských informácií, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.