Založ si blog

Medzinárodné vzťahy KĽDR, USA a Soul sú ako vymenené

Ešte to všetci máme v živej pamäti, ako optimisticky sa skončil ten najočakávanejší summit prezidentov USA Trumpa a KĽDR Kim – Čong –una v Singapure a strávili sme v pokoji aj možno trošku predčasnú pohodu Trumpa vo vzťahu k svojim voličom a predovšetkým k budúcim rozhodnutiam americkej vlády, realizovaných už dlhodobo voči Pchjongjangu, ktoré sa majú postupne minimalizovať a až úplne zastaviť, čo by z KĽDR mali vytvoriť viac ako nádejného partnera USA v tejto časti sveta a neviem si pomôcť, tá diplomacia, čo je v tejto podobe voľačo celému svetu milé a príjemné, je v realite propagovanej predovšetkým v tých kruhoch, čo Trumpa takpovediac nemusia, teda neuznávajú ho ako zodpovedného štátnika, všetko čo na summite dosiahol bagatelizujú a svoje tvrdenia špecifikujú v podobe – Kim dosiahol čo chcel a už sa odzbrojovať neponáhľa! 

Nuž ak sa k tejto problematike svetových informácií postavím ako občan SR, už naozaj zaslúžilý senior, bez dosahu na čokoľvek, čo je vo vzťahoch ľudského spoločenstva čo len máličko významné je mi jasné, že je to voľačo absolútne márne, ale nič sa nedá robiť, svoju človečinu – dobrú výchovu a predovšetkým zodpovedne a čestne strávený život mi vôbec nedovolí čušať ani v takejto sfére a musel som sa ozvať! Na príčine je celkom prvorado fakt, že prezident Kim a jeho vládnuce spoločenstvo sa správa k USA až neuveriteľne ústretovo, ba veru až zázračne veľkoryso, lebo KĽDR sa rozhodla tento rok neusporiadať každoročné zhromaždenie proti americkému imperializmu, kedy sa na námestí Kim-Ir- sena zhromaždia státisíce ľudí a dokumentujú svoju vďačnosť za víťazstvo v tej víťaznej vojne, čo má meno Štátny sviatok víťazstva za oslobodenie vlasti  a mali by ste vedieť, že ešte vlani pri tejto príležitosti vydala táto krajina aj protiamerické poštové známky, čo celému svetu dokumentovali, aké sú vzťahy medzi týmito národmi napäté a negatívne!

A nemyslite si, že je to voľačo v príprave s prívlastkom v hanlivej podobe že na dlhé lakte, kdeže, všetko vždy vyvrcholilo 27. júla a ak s tým Kimova administratíva vyrukovala už teraz, je to spoľahlivý dôkaz a prezentácia ústretovosti v kontexte s tým, čo bolo v Singapure dohodnuté! Ba aj s dodatkom, ako keby s extra ozdôbkou na „slávnostnej torte“, lebo len si to predstavte, KĽDR sa na prítomnosť hlavného mesta Južnej Kórey Soulu za svojim hranicami, čo je len voľačo medzi 40 až 50 kilometrami „v priebehu onoho mierového spolužitia“,  čo je doterajšia charakteristika susedstva pripravila vybudovaním smrtonosnej artilérie tisícov kusov ďalekonosných diel namierených na túto desať miliónovú metropolu a dobre sa držte, juhokórejský premiér I – Nak – jon svetu zvestoval, že dostal informáciu o sťahovaní tej ďalekonosnej artilérie ďaleko od hraníc, čo bolo produktom rozhodnutia armády KĽDR a aby to bolo ešte účinnejšie, Južná Kórea úprimne protestovala proti informáciám, že to mala byť odveta za to, že ich a veru aj americká výzbroj bude od inkriminovaných hraníc tiež stiahnutá… 

S odpustením, je to voľačo s prívlastkom ústretová iniciatíva, presne zapadla do scenára už skôr známych aktivít ústretovosti Kimovho režimu a je to predovšetkým už realizované vydanie pozostatkov amerických vojakov padlých v tej kórejskej vojne, s náležitými poctami takejto udalosti a keďže tých padlých bolo 200, tá udalosť mala obrovskú pozornosť v svete diplomacie a všetko podporí v auguste aj pripravované stretnutie kórejských rodín rozdelených vojnou a to všetko sú neuveriteľne dôležité kroky štartu k denuklearizácii Kórejského poloostrova! A je celkom nevyhnutné vysloviť pochvalu aj armáde USA, čo je partnerskou dohodou na území Južnej Kórey už naozaj dlhodobo, celých 70 rokov zabývaná, doteraz celkom prirodzene v areáli hlavného mesta Soul, ale ústretovosť Kimových delostrelcov sa im stala pozitívnym príkladom dobrých rozhodnutí! Nozaj rýchlo ich napodobnili, odsťahovali sa ďaleko od hraníc s KĽDR a svet dostal dôkaz, že zmeny vo vzťahoch doteraz celkom nezmieriteľných nepriateľov dostali celkom novú podobu!

Presne takto to býva pri štarte dobra v praktickom živote, splnením drobností, malých prianí, nenáročných túžob a serióznej ústretovosti sa rodia udalosti, čo menia svet a jeho charakteristiku a dajú nám právo tvrdiť, že ľuďom sa daria aj veci naozaj veľké…

To súkromné pálenie alkoholu prínosom veru je!

23.09.2018

Jasné, ten titulok som posunul presne tam, kde si byť nezaslúžil – teda nemal by byť voľačím ako reklamou pre ten schválený zákon o domácej produkcii alkoholu z vlastných zásob ovocia a viac »

Minister zahraničných vecí SR je už doma, bude to konečne spravodlivé. . .

22.09.2018

Nuž teda neviem, koho by tá správa o návrate Miroslava Lajčáka z New Yorku, kde pôsobil celý rok vo funkcii predsedu VZ OSN zasa na domácu scénu, čo je Ministerstvo zahraničných vecí vlády viac »

Mám potrebu písať na portáli o kauze Imrecze – dá sa to?

21.09.2018

Stať sa tým autorom príspevkov na našom portáli, ktorého interesuje realita diania v našej republike je jednoducho problém, v tej chvíli sa dozvie, že je plagiátorom spravodajských informácií, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.