Založ si blog

Už zasa šéfujeme spoločenstvu V4, má to byť progres. . .

Veru tak a je to realita od 21. júna, keď premiér našej vlády Peter Pellegríni prevzal to pomyslené vladárske žezlo od Viktora Orbána, bude to trvať celý kalendárny rok, než ho zasa odovzdáme do Prahy, kde už teda konečne majú oficiálnu vládu Andreja Babiša a držme im palce, aby im to tentoraz vydržalo aj po parlamentnom hlasovaní o dôvere a možno práve preto som v konečnom postoji k tomu obrovskému optimizmu, s akým do toho času a diania budúceho vykročil tento náš, vlastne ešte celkom čerstvý premiér, viac ako iba opatrný!

Uviedol sa jednoznačne, vraj prichádzame do vedenia v čase naozaj zložitom, v EÚ je v ponuke neuveriteľne mnoho problémov celkom širokospektrálnych, ale ponúka výhradne zrozumiteľné a opodstatnené riešenia a ten projekt má veru aj meno hodné optimizmu, vraj Dynamický Vyšehrad pre Európu. V kontexte s tým, čo iba o 4 dni neskôr dohodol summit EÚ v Bruseli, o novej dohode spolupráce štátov v Únii vo veci migrácie to bolo svojim spôsobom predpokladané aj realistické, lenže to už vôbec nie je pravda a Pellegríni síce prorokuje a je aj presvedčivý, ale žiaľ, pravda to jednoducho naozaj nie je! Mohol by som napísať celkom bez obáv že podľahol klamu v kontexte s voľačím, čo zabudol vziať do úvahy, lenže kdeže, on všetko čo vedieť má vníma a veru aj akceptuje, ale jeho akože ponuka v podobe dobra Vyšehradu pre tento kontinent vôbec neplatí!

Veď sledujte, bol jednotný a zrozumiteľný, bez výhrad a výnimiek, naše predsedníctvo V4 bude jednoznačne proeurópske, budeme sa usilovať o absolútnu jednotu v celom rozsahu rozmanitosti snáh toho úžasného spoločenstva, akým je EÚ a zároveň máme naplánovanú spoluprácu s významnými partnermi, ako sú Nemecko, Francúzsko, severské a pobaltslé krajiny a Benelux čo je na počutie potvrdenie očakávaní mnohých, vlastne zrozumiteľnej väčšiny občanov Únie, lenže…

Všetko je už od októbra 2017 celkom ináč, v ničom sa to nepodobá na medzinárodne platné záväzky EÚ a teda aj V4, o čom svedčí podpis Pellegríniho v mene republiky pod všetkými platnými dokumentami a aj pod dohodami z Bruselu, dotýkajúce sa eskalácie vzťahov s Ruskou federáciou stotožnených s problematikou anexie Krymu, lenže budete musieť akceptovať istotu, že pre nás je to márnosť a zbytočnosť, nič z týchto vládnych ediktov neprešlo parlamentom a nestali sa platnou normou, alebo ak chcete, tak zákonom a ak budete pátrať, prečo sa tak stalo nuž teda vedzte, že SNS a Andrej Danko, ako jej predseda a veru aj predseda parlamentu sa rozhodol, že do mútnych vôd vytvárajúcich eskaláciu vzťahov napríklad s Ruskom či USA sa vmanipulovať nedá, za žiadnu cenu, voľačo také falošné ako je „heroizmus“ namiesto pokojných vzťahov s USA, Izraelom či Ruskom ho nezláka naozaj nikdy a len si to predstavte, je tu voľačo ako istota, že parlamentné hlasovanie by spoľahlivo rozhodlo o potvrdení toho všetkého, o čom sa pochybuje, lenže Danko také „ohavnosti“ jednoducho nedovolí, nič v tejto podobe do verejnej rozpravy nepustí, lebo nám, ako štátu a etniku nechce robiť hanbu, veď takéto rokovanie by vyvolalo eskaláciu nenávisti voči nám!

Aby ste vedeli voľačo aj zo zákulisia tohto problému, ponúkam vám verejne odrecitované stanovisko ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, čo sa ako autor toho vládneho návrhu priznáva, že je to voľačo ako vnútorný a nanešťastie zásadný spor v koalícii a je mu žiaľ jasné aj to, že o tom verejnosť vôbec nevie! Má istotu, že SNS  a jej šéfovi Dankovi prekáža predovšetkým presne to, čo v svojom návrhu napísal o agresívnej politike Moskvy a čo akceptuje vlastne celý svet a národu odkázal, že všetky otázky s tým problémom spojené musí klásť adresne jemu, lenže to už sa stalo a vy ste si prečítali presne to, čo tvorí podstatu môjho zamyslenia.

A tak budeme riešiť poriadny hlavolam, všetko je dané aj rozhodnuté, od názvu, cez stratégiu, aj presne pomenované výkony, ale nič sa nedá robiť  – to všetko je iba slovo, ak sa to celkom skepticky uznáva, keď sa tí naozaj zodpovední nevedia dohodnúť za nič na svete a už teraz avizujem voľačo na spôsob celkom presvedčivej názorovej vojny, lebo čo už, sme naozaj iba ľudia…

To súkromné pálenie alkoholu prínosom veru je!

23.09.2018

Jasné, ten titulok som posunul presne tam, kde si byť nezaslúžil – teda nemal by byť voľačím ako reklamou pre ten schválený zákon o domácej produkcii alkoholu z vlastných zásob ovocia a viac »

Minister zahraničných vecí SR je už doma, bude to konečne spravodlivé. . .

22.09.2018

Nuž teda neviem, koho by tá správa o návrate Miroslava Lajčáka z New Yorku, kde pôsobil celý rok vo funkcii predsedu VZ OSN zasa na domácu scénu, čo je Ministerstvo zahraničných vecí vlády viac »

Mám potrebu písať na portáli o kauze Imrecze – dá sa to?

21.09.2018

Stať sa tým autorom príspevkov na našom portáli, ktorého interesuje realita diania v našej republike je jednoducho problém, v tej chvíli sa dozvie, že je plagiátorom spravodajských informácií, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.