Založ si blog

Andrej Danko sa odhodlal ukázať, odsúdiť aj trestať!

Nie je jednoduché tieto dva súvisiace problémy od seba voľajako logicky oddeliť – presne takto musím svoju úvahu o osobnom probléme predsedu nášho parlamentu a aj strany SNS Andreja Danku odštarovať, lebo po svojom čerstvom návrate z návštevy Izraela ho čakal na stole verdikt súdu o oslobodení poslanca strany ĽSNS Stanislava Mizíka spod obžaloby o hanlivom statuse na sociálnej sieti s antisemitským obsahom a jeho argumentácia bola právne jednoznačná, ale aj nepreukazná, lebo jeho pochybnosť bola daná odmietnutím viny obžalovaného – ja som to nenapísal a ani nikde neuverejnil a sudca tomu uveril!

Pokračovanie príbehu je potom celkom zrozumiteľné, Danko verdikt súdu akceptoval, „podľahol sudcovej argumentácii“, že obvinený svoju vinu na uverejnení toho hanlivého statusu jednoznačne odmieta, žiadne iné argumenty v tomto smere nie sú prístupné a všetko dané právom je jednoznačné – nie je preukázané, že to na sociálnej sieti uverejnil obžalovaný! Budem však predsa len presnejším informátorom toho, ako sa k tomu súdnemu verdiktu predseda parlamentu vyjadril v kontexte s tým, ako je mu známa politika členov strany ĽSNS v praxi, veď ich spoľahlivo pozná z práce v parlamente, ich anisemitizmus mu nikto nemusí vysvetľovať, pozná ho naozaj do najmenších detailov a neváhal byť veru ešte akurátnejším svedkom! Vraj keď videl repotáž z toho súdu a videl Mizíka ako hľadí do zeme, keď tvrdil, že to nenapísal on, bolo mu jasné, že vedome klame a keby vraj len to, pri tej návšteve Izraela sa hanbil pod čiernu zem, že taká strana s takou filozofiou u nás ešte funguje a teraz pozor – na jeseň s tými extrémistami urobí poriadok akurát tak, ako si to zaslúžia…

Viete, s ohľadom na fakt, ako dlho a v akej pozícii sa Andrej Danko s týmito poslancami parlamentu stretáva v práci, len spomínajte, či sa doteraz o nich vyslovoval s voľajakým dešpektom či jednoznačným odmietaním, takže práve teraz, keď ich neváhal pomenovať šialencami, lebo až pri návšteve múzea v Izraeli objavil, čo všetko by mal vedieť každý človek u nás a vraj do októbra pripraví do parlamentu definíciu antisemitizmu tak, aby každý vedel, ako sa bude za jeho porušenie kruto pykať!!! A keby len to, len si predstavte, že hoci sa doteraz v ničom s takouto špecifikáciou neangažoval, z ničoho nič  sa mu všetci z ĽSNS a predovšetkým jeho predseda Kotleba stali dôkazom, že sa nevedia ani len súvislou vetou verejnosti prihovoriť, nevie pochopiť, kde sa berie propaganda, že títo ľudia nás môžu chrániť či prezentovať, ba dokonca riadiť štát a v tom Izraeli sa tak neskutočne hanbil, že u nás je v parlamente takáto strana, že… dokončil to skromne, že až žasnul!

Bolo to veru voľačo celkom absurdné, Slovensko spoľahlivo vie všetko o svojej histórii, nepochybujem, že medzi nich bude patriť aj ortodoxný člen a zároveň aj predseda strany SNS Andrej Danko, od čias jej vzniku až po jeho slávu a triumf, keď predsedá Národnej rade a vie, že tam má nielen radových ľudákov, ale aj politikov, čo dirigujú komunálnu politiku prinajmenej nedávno napríklad v Banskobystrickom kraji a nedá mi nepoložiť mu verejne otázku – to až doteraz sa nič z týchto neuveriteľných nedostatkov nevedelo nič??!

Nechcem si vymýšľať, ba radšej naozaj ani nebudem, lebo škodoradosť, čo by mohla charakterizovať jeho cieľavedomú zábudlivosť by veru mnohým pripomenula slová Bélu Bugára, že so svojimi naozaj nepriateľmi, čo o nich – to je charakteristika pojmu etnický Maďar – nepovedali nikdy nič dobrého  a hľa, dnes sme v koaličnej jednote mnohé viac ako účelové verne pripomína! A tak iba celkom skromne, všetko sa dozvieme celkom reálne v jesennom štarte parlamentu do programu s kontinuálnou náväznosťou, budeme mať komunálne voľby, už v čase padania lístia, čo je naozaj čas čo sa dá prežiť spoľahlivo a uvidíme, ako to tak naozaj bude parlamentný šéf Danko riešiť…

To súkromné pálenie alkoholu prínosom veru je!

23.09.2018

Jasné, ten titulok som posunul presne tam, kde si byť nezaslúžil – teda nemal by byť voľačím ako reklamou pre ten schválený zákon o domácej produkcii alkoholu z vlastných zásob ovocia a viac »

Minister zahraničných vecí SR je už doma, bude to konečne spravodlivé. . .

22.09.2018

Nuž teda neviem, koho by tá správa o návrate Miroslava Lajčáka z New Yorku, kde pôsobil celý rok vo funkcii predsedu VZ OSN zasa na domácu scénu, čo je Ministerstvo zahraničných vecí vlády viac »

Mám potrebu písať na portáli o kauze Imrecze – dá sa to?

21.09.2018

Stať sa tým autorom príspevkov na našom portáli, ktorého interesuje realita diania v našej republike je jednoducho problém, v tej chvíli sa dozvie, že je plagiátorom spravodajských informácií, viac »

jaguar land rover, treningove centrum

Nitra zachráni Jaguar z britskej tragédie

24.09.2018 00:00

Nový závod britského Jaguar Land Roveru v Nitre bude pre investora vykúpením. Vo Veľkej Británii totiž zažíva ťažké časy.

Holandsko Amsterdam počasie búrky vietor

Na Česko udrela Fabienne, stromy ležia na tratiach a vypadáva elektrina

23.09.2018 22:52

Na mnohých miestach Karlovarského a Plzenského kraja zaznamenali výpadky elektriny. Vietor pritom ešte silnie. Najhoršia situácia je vo vyšších polohách.

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.