Založ si blog

V strane Smer vraj nie sú žiadni pucipajtáši. . .

Presne tieto slová vyriekol pri utorkovom  vystúpení na tlačovej konferencii strany Smer jej predseda Robert Fico, k téme vyvolanej potrebou predstaviť slovenskému národu svojho prezidentského kandidáta do najbližších pripravovaných volieb, čo sa chystajú najpravdepodobnejšie v marci budúceho roka a všetko s tým spojené dôkladne verejnosti vysvetlil. Sme strana, ktorá má povinnosť postaviť v týchto voľbách svojho kandidáta, sme dnes celkom jednoznačne najúspešnejší politický projekt v SR  aký tu kedy bol a sme veru stranou aj veľkou, čo pre nás predstavuje celkom zákonite aj tlak verejnosti meno nášho kandidáta oznámiť čo najskôr a v tej samochvále čo odznela sme sa dozvedeli aj fakt, že sa tak stane po septembrovom zasadaní predsedníctva strany a jeho bodka za týmto vystúpením mala byť voľačím naozaj optimistickým  –  ja osobne mám v tejto našej povinnosti všetko celkom jasné!

V svojom referáte presne v tomto duchu aj pokračoval, oznámil slovenskému voličovi a občanovi, že jeho politická strana chce zmeniť legislatívu týchto volieb akurát tak, aby sa každý prezidentský kandidát od chvíle vstupu do volebnej kampane vzdal celkom dobrovoľne daňového tajomstva, čo spečatí dobrovoľne podpísaným vyhlásením a ak by sa vám to zdalo byť zvláštne, či až čudné, tak tomu dal podobu osobných befelov!

Každý kto chce v našom zastúpení kandidovať na post prezideta musí vedieť, že sa naňho daňové tajomstvo nebude vzťahovať, že o ňom chceme vedieť všetko! Ako podnikal, ako platil! Aby jasne povedal, aké má svoje veci, aké nemá. Lebo  teraz  máme za prezidenta  daňového podvodníka a nechcem, aby bol aj ten ďaľší daňový podvodník. Ide len o to, aby sme vedeli, kto bude prezidentom Slovenskej republiky.

No, čo poviete, táto podoba a forma verejného oznamu je voľačo viac ako špecifické, povedal by som až atypické, či priamo urážlivé, ba až do zákonov o ochrane cti osobnosti sa navážajúce a hoci presne viem, že ten súčasný prezident, čo od Fica takto iluzórne dostal „rovno frčku do nosa“ sa nebude brániť voľajakou žalobou, lebo je nielen nad vecou, ale už má s ním aj historické skúsenosti  a „vie si spoľahlivo poradiť“, mal by ten incident aspoň nezáväzne glosovať, alebo ešte lepšie, toho falošného klamára na srandu obrátiť presne tak, ako keď na ten post kandidovali ako rivali! Tým zábudlivým, alebo tým, čo vtedy aj teraz držali palce Ficovi pripomeniem – s veľkou chuťou to budem takto charakterizovať, že rovnako zákerné ohováranie odmenil drvivým volebným víťazstvom, čo prešlo do podoby Ficovej pokory a poníženia aj s prísahou, že do prezidentských volieb už nikdy ani len napáchne, či nenakukne, nieto sa ich zúčastní a tá možnosť sa tu s menším časovým odstupom rysuje veru aj teraz! Ten „ohovorený prezident“ chce vedome a verejne robiť politiku správy vecí verejných v mene vlastného presvedčenia, teda voľačo také, čo tu v svojom mene až do svojej abdikácie ako predseda vlády realizoval Fico a aby to neznelo priveľmi rozprávkovo, zrejme sa o to bude usilovať akurát tak, aby to všetko do volieb v roku 2020 pohodlne stihol. A aj to sa potom stane pre Smer a jeho šéfa výstrahou, že voľačo ako túžba po nepreukázanej klebete je hriech a každá odplata  zaň je nielen spravodlivá, ale aj väčšinovým postojom národa akceptovaná… Presne v tejto podobe sa to dostalo do „rečí voličov“ celkom samozrejme už teraz a aj napriek realite, že prezident Kiska je v každom ohľade a bez akýchkoľvek pochybností akceptovaný ako výkonná a uznávaná hlava nášho štátu, čo zatiaľ tie ohováračky po dávnej sláve márne túžiaceho Fica ani len v náznaku neovplyvňujú a mám odvahu tvrdiť, že tak, ako je to teraz, presne tak to vydrží až do tých volieb, alebo ešte aj s lepším výsledkom, lebo nič sa nedá robiť, dobro s optimizmom, čo je Kiskova predstava toho budúceho, je progres hodný to na vlastnej koži vyskúšať a basta!

Už je tu teda aj úvaha na všedný deň. . .

25.09.2018

Viac ako zvláštne, od svojich dvoch najzávažnejších a nejnemilosrdnejších kritikov som dostal vysvetlenie, prečo teda nesmiem byť účastníkom debaty na portáli aj napriek faktu, že je v tom viac »

Nuž akurát v nedeľu to bude dobrá voľba obsahu tejto úvahy. . .

24.09.2018

V súvislosti so svojou životnou potrebou prezentovať sám seba a predovšetkým svoj vzťah k veciam a dejom charakterizujúcim súčasnosť v ktorej žijem je celkom prirodzené, že som tak trošku viac »

To súkromné pálenie alkoholu prínosom veru je!

23.09.2018

Jasné, ten titulok som posunul presne tam, kde si byť nezaslúžil – teda nemal by byť voľačím ako reklamou pre ten schválený zákon o domácej produkcii alkoholu z vlastných zásob ovocia a viac »

Nemecko Merkelová automobilový priemysel CO2 limity

Merkelová nechce novými limitmi na CO2 vyhnať automobilky z Európy

25.09.2018 14:43

EK navrhuje, aby mali nové autá vyrobené v rokoch 2021 až 2030 vo výfukových plynoch o 30 % menej CO2.

Graf, ekonomika

NBS: Priemerný plat v krajine tento rok pretne 1000 eur

25.09.2018 14:21

Národná banka Slovenska zvýšila odhad rastu priemernej nominálnej mzdy pre tento rok o 0,4 percentuálneho bodu na 6,2 %.

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Pojednávanie s Ladislavom Bašternákom sa začne 7. novembra

25.09.2018 14:00

Podnikateľ Ladislav Bašternák od minulého roka čelí obvineniu z neodvedenia daní a poistného.

zeman

Akí nacionalisti sa presadia? Bannon hovoril so Zemanom

25.09.2018 14:00

Český prezident Miloš Zeman prijal exšéfa prezidentskej kampane Donalda Trumpa radikálneho pravičiara Stevea Bannona. Komentátor Jiří Pehe vysvetľuje prečo.