Založ si blog

V strane Smer vraj nie sú žiadni pucipajtáši. . .

Presne tieto slová vyriekol pri utorkovom  vystúpení na tlačovej konferencii strany Smer jej predseda Robert Fico, k téme vyvolanej potrebou predstaviť slovenskému národu svojho prezidentského kandidáta do najbližších pripravovaných volieb, čo sa chystajú najpravdepodobnejšie v marci budúceho roka a všetko s tým spojené dôkladne verejnosti vysvetlil. Sme strana, ktorá má povinnosť postaviť v týchto voľbách svojho kandidáta, sme dnes celkom jednoznačne najúspešnejší politický projekt v SR  aký tu kedy bol a sme veru stranou aj veľkou, čo pre nás predstavuje celkom zákonite aj tlak verejnosti meno nášho kandidáta oznámiť čo najskôr a v tej samochvále čo odznela sme sa dozvedeli aj fakt, že sa tak stane po septembrovom zasadaní predsedníctva strany a jeho bodka za týmto vystúpením mala byť voľačím naozaj optimistickým  –  ja osobne mám v tejto našej povinnosti všetko celkom jasné!

V svojom referáte presne v tomto duchu aj pokračoval, oznámil slovenskému voličovi a občanovi, že jeho politická strana chce zmeniť legislatívu týchto volieb akurát tak, aby sa každý prezidentský kandidát od chvíle vstupu do volebnej kampane vzdal celkom dobrovoľne daňového tajomstva, čo spečatí dobrovoľne podpísaným vyhlásením a ak by sa vám to zdalo byť zvláštne, či až čudné, tak tomu dal podobu osobných befelov!

Každý kto chce v našom zastúpení kandidovať na post prezideta musí vedieť, že sa naňho daňové tajomstvo nebude vzťahovať, že o ňom chceme vedieť všetko! Ako podnikal, ako platil! Aby jasne povedal, aké má svoje veci, aké nemá. Lebo  teraz  máme za prezidenta  daňového podvodníka a nechcem, aby bol aj ten ďaľší daňový podvodník. Ide len o to, aby sme vedeli, kto bude prezidentom Slovenskej republiky.

No, čo poviete, táto podoba a forma verejného oznamu je voľačo viac ako špecifické, povedal by som až atypické, či priamo urážlivé, ba až do zákonov o ochrane cti osobnosti sa navážajúce a hoci presne viem, že ten súčasný prezident, čo od Fica takto iluzórne dostal „rovno frčku do nosa“ sa nebude brániť voľajakou žalobou, lebo je nielen nad vecou, ale už má s ním aj historické skúsenosti  a „vie si spoľahlivo poradiť“, mal by ten incident aspoň nezáväzne glosovať, alebo ešte lepšie, toho falošného klamára na srandu obrátiť presne tak, ako keď na ten post kandidovali ako rivali! Tým zábudlivým, alebo tým, čo vtedy aj teraz držali palce Ficovi pripomeniem – s veľkou chuťou to budem takto charakterizovať, že rovnako zákerné ohováranie odmenil drvivým volebným víťazstvom, čo prešlo do podoby Ficovej pokory a poníženia aj s prísahou, že do prezidentských volieb už nikdy ani len napáchne, či nenakukne, nieto sa ich zúčastní a tá možnosť sa tu s menším časovým odstupom rysuje veru aj teraz! Ten „ohovorený prezident“ chce vedome a verejne robiť politiku správy vecí verejných v mene vlastného presvedčenia, teda voľačo také, čo tu v svojom mene až do svojej abdikácie ako predseda vlády realizoval Fico a aby to neznelo priveľmi rozprávkovo, zrejme sa o to bude usilovať akurát tak, aby to všetko do volieb v roku 2020 pohodlne stihol. A aj to sa potom stane pre Smer a jeho šéfa výstrahou, že voľačo ako túžba po nepreukázanej klebete je hriech a každá odplata  zaň je nielen spravodlivá, ale aj väčšinovým postojom národa akceptovaná… Presne v tejto podobe sa to dostalo do „rečí voličov“ celkom samozrejme už teraz a aj napriek realite, že prezident Kiska je v každom ohľade a bez akýchkoľvek pochybností akceptovaný ako výkonná a uznávaná hlava nášho štátu, čo zatiaľ tie ohováračky po dávnej sláve márne túžiaceho Fica ani len v náznaku neovplyvňujú a mám odvahu tvrdiť, že tak, ako je to teraz, presne tak to vydrží až do tých volieb, alebo ešte aj s lepším výsledkom, lebo nič sa nedá robiť, dobro s optimizmom, čo je Kiskova predstava toho budúceho, je progres hodný to na vlastnej koži vyskúšať a basta!

Nuž tipujte, je to voľačo ako výhovorka či rovno kamufláž?

21.11.2018

V slovenskej politike už sme sa naučili rozlišovať najmenej „dva svety“, teda koalíciu, čo vládne v triumviráte a samozrejme opozíciu, v podobe strán s preukaznou podporou voličov, ale nič viac »

Stalo sa voľačo zvláštne a spravodlivosti nehodné. . .

20.11.2018

Policajný prezident Milan Lučanský sa svojim vyznaním a následnou zmenou verdiktu o povinnostiach Národnej kriminálnej agentúry NAKA, vo veci vyšetrovania aktivistov iniciatívy Za slobodné Slovensko viac »

Nuž stalo sa, už sa to aj verejne akceptuje a bude to poučením. . .

19.11.2018

To viete, žiadalo by sa mi dodať to zázračné slovíčko – pre všetkých, lenže to naozaj ešte neznamená ani len tvrdenie, že všeobecne väčšinové, lebo nič sa nedá robiť, vo voľbách viac »

Interpol, logo

Interpol povedie Juhokórejčan, porazil ruského generála

21.11.2018 08:40

Protikandidátom Čong-janga bol Alexandr Prokopčuk.

Peniaze, graf, burza, ekonomika, euro, dolár, trh

Akciové trhy schytali ťažké rany, v Európe aj USA

21.11.2018 08:23

Európske aj americké akcie v utorok výrazne stratili na svojej hodnote. V Európe klesali najmä banky a technologické firmy.

prokopčuk

Cap záhradníkom? Silnie tlak proti zvoleniu ruského generála na čelo Interpolu

21.11.2018 08:00

Ak sa nestane zázrak, tak víťazstvo Prokopčuka, exnámestník ruského ministra vnútra by malo byť vopred isté.

benzín, nafta,

Ceny ropy prudko klesli, čaká sa na kartel OPEC

21.11.2018 07:30

Ceny ropy v utorok prudko klesli. Americká ropa WTI pod 53 dolárov za barel, ropa Brent sa pohybovala okolo hranice 62 dolárov za barel.