Založ si blog

Nový predseda ÚVO to svoje miestečko nemá vôbec isté. . .

V tom titulku som celkom vedome vynechal prívlastok pre to miestečko, čo ešte nie je istotou a vôbec nie preto, že som sa nevedel rozhodnúť, či použijem termín dôležité, či pejoratívne podmienenú verziu teplučké, aby som sa voľajako necitlivo nedotknul nového podpredsedu Úradu pre verejné obstarávanie advokáta Juraja Bugalu, čo už si v tejto súvislosti svoje trápenie a peripetie pochybností o svojej dôveryhodnosti už prežil.

Na výkon tejto funkcie ho navrhol predseda ÚVO Miroslav Hlivák, lenže reakcia protikorupčných organizácií v SR  bola búrlivá, dá sa povedať že na jeho právnicku prax až neuveriteľne „nákladná a rozmanitá“ a ani fakt, že vláda tento návrh celkom bez výhrad schválila, dobré konce to nemalo! Nech je spoľahlivo jasné, že ešte v auguste Hlivák celkom zákonite zneistel, spolupráca Bugalu s podnikateľom Kmotríkom, čo má u nás celkom spoľahlivo honor oligarchu spoluvlastní firmu Callio s miliónovými ziskami, profituje z predaja privatizácie Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a kritika sa dotýkala vlastne všetkých aktivít, čo jeho advokátska kancelária Bugala – Ďurček, čo je blízky priateľ predsedu SNS Danka ešte z čias štúdií a internátneho života a aby bolo všetko v kontexte s touto informáciou nespochybniteľné treba vedieť, že ten Ďurček už je vo verejnej funkcii od roku 2017, keď sa stal štátnym tajomníkom na ministerstve dopravy! Jasné, s kuratelou SNS, hádať vôbec netreba..

Môžete mi veriť, že veci sa potom celkom očakávane pohli priaznivejším azimutom, tie postoje evokované kritikou protikorupčných organizácií sa v priamom zásahu vládnych organizácií podieľali na Hlivákovom rozhodnutí, čo prišlo po osobnom rozhovore s kandidátom Bugalom, že „všetko je predsa len v celkom inej réžii“ a už  v utorok svoj návrh na jeho menovanie do funkcie obnovil! Všetko dostalo až neuveriteľný samospád, protikorupčná sféra sa na žiadne veľké a zásadné protesty nezmohla – výhovorkou bol, to je viac ako účelový oznam, vraj nedostatok času a od štvrtka je podpredsedom ÚVO  právoplatne menovaným Juraj Bugala!

To viete, všetko bude mať celkom iste v ponuke aspoň voľačo ako zákulisné spochybňovanie tejto reality a mne sa jej dostalo do ponuky viac ako len plné priehrštie presne v kontexte s poučením, čo tento národ dostal od predsedu ÚVO Hliváka, že žiadneho advokáta netreba posudzovať podľa jeho klientov a malo to túto podobu!

Kontrolný deň predsedu vlády venovaný dianiu na dokončovaní stavby futbalového štadióna s prívlastkom národný, čo je na mieste starého štadióna Slovana Bratislava, bol v tomto ohľade neuveriteľne, až pragmaticky poučný! Ivan Kmotrík, jeho investor, čo má dohodu so štátom o jeho odkúpení, keď bude dokončený s pýchou prehlásil, že to bude dokonalosť sama, väčšinovo pri opisoch, aká bude kvalita tejto stavby používal iba prívlastky super, naj a absolútny vrchol a viac ako hrmenie ma z tej superinformácie vyrušilo jeho tvrdenie, že vraj naozaj nie je rád,  ako sa tá stavba predražuje, bol by najradšej, keby to nebolo o 12 miliónov, ale radšej iba o 6, alebo iba o 5 miliónov eur, či ešte menej a než som sa z toho predvídania udalostí šokujúco podozrivých spamätal, „všetko takpovediac spacifikoval premiér Pellegríni“ pokojne vyrieknutým konštatovaním, že všetka tá dokonalosť je presvedčivá už v tejto chvíli a za kvalitu v tejto akosti sa výčitky či nebodaj voľajaké pochybnosti naozaj neočakávajú… Hľa, Smer vie byť dokonale ústretový a o svojich „koníkov“ sa stará ako v bavlnke…

Nemám potrebu veci zveličovať, dramatizovať, alebo ako naozajstné podvody súvisiace s podnikaním oligarchov hodnotiť, ale v kontexte s tým, ako to v realite znáša štátna správa – teda národné hospodárenie súvisiace s každučkým svojim občanom a v ich podieloch na nákladoch, ale nič sa nedá robiť, ten nadhľad a samozrejmosť – milión, tri, šesť, či dokonca dvanásť menej či viac – sem alebo tam – ma už vopred mrazí! Rozmením to na „drobné“, aby ste si to v konečnom dôsledku vychutnali ako klasiku tejto správy vecí verejných, čo je cez vedenie, či vlastne velenie strany Smer a aj tejto koaličnej vlády, veď nič lepšieho nemám v ponuke než je hodnotenie tej takpovediac večnej dostavby 3. a 4. bloku Jadrovej elektrárne v Mochovciach so začiatkom v rolu 2009.

Aby ste vedeli, tiež je to voľačo ako súkromná investícia, lenže jej hodnota dnes už vysoko prekročila plánované náklady a je, povedal by som to obrazne  „partnerská“, veď podľa predpokladov znalcov už vysoko prekročila 6,5 miliardy eur a podľa ministra Žiga sa nesmieme vôbec čudovať,  že o tom môžu vedieť iba poslanci, všedný občan či povedzme volič o tej hrôze nesmie vedieť vôbec nič, lebo odhad predraženia tejto investície, čo štát vraj vyjde na  neuveriteľný rast predpokladaných nákladov  má byť až voľačo dych vyrážajúce a to bude naozaj zisk tých „šikovných investorov“, čo u nás naozaj môžu všetko!

A nič sa nedá robiť, takto sa správajúci klient naozaj nie je pre advokáta, či dokonca už pre podpredsedu ÚVO žiadne terno, ale naopak, potvrdzuje to všeobecne platné a presvedčivé –aký pán, taký krám!!!

Nuž tipujte, je to voľačo ako výhovorka či rovno kamufláž?

21.11.2018

V slovenskej politike už sme sa naučili rozlišovať najmenej „dva svety“, teda koalíciu, čo vládne v triumviráte a samozrejme opozíciu, v podobe strán s preukaznou podporou voličov, ale nič viac »

Stalo sa voľačo zvláštne a spravodlivosti nehodné. . .

20.11.2018

Policajný prezident Milan Lučanský sa svojim vyznaním a následnou zmenou verdiktu o povinnostiach Národnej kriminálnej agentúry NAKA, vo veci vyšetrovania aktivistov iniciatívy Za slobodné Slovensko viac »

Nuž stalo sa, už sa to aj verejne akceptuje a bude to poučením. . .

19.11.2018

To viete, žiadalo by sa mi dodať to zázračné slovíčko – pre všetkých, lenže to naozaj ešte neznamená ani len tvrdenie, že všeobecne väčšinové, lebo nič sa nedá robiť, vo voľbách viac »

loď, uss ronald reagan

Americká lietadlová loď zakotvila v Hongkongu, Čína protestuje

21.11.2018 09:25

Peking už dávnejšie požiadal Washington, aby ukončil aktivity vojenského charakteru v spornom Juhočínskom mori.

Kim Čong-jang

Interpol povedie Juhokórejčan, porazil ruského generála

21.11.2018 08:40, aktualizované: 08:58

Protikandidátom Čong-janga bol Alexandr Prokopčuk.

Peniaze, graf, burza, ekonomika, euro, dolár, trh

Akciové trhy schytali ťažké rany, v Európe aj USA

21.11.2018 08:23

Európske aj americké akcie v utorok výrazne stratili na svojej hodnote. V Európe klesali najmä banky a technologické firmy.

prokopčuk

Cap záhradníkom? Silnie tlak proti zvoleniu ruského generála na čelo Interpolu

21.11.2018 08:00

Ak sa nestane zázrak, tak víťazstvo Prokopčuka, exnámestník ruského ministra vnútra by malo byť vopred isté.