Založ si blog

Nový predseda ÚVO to svoje miestečko nemá vôbec isté. . .

V tom titulku som celkom vedome vynechal prívlastok pre to miestečko, čo ešte nie je istotou a vôbec nie preto, že som sa nevedel rozhodnúť, či použijem termín dôležité, či pejoratívne podmienenú verziu teplučké, aby som sa voľajako necitlivo nedotknul nového podpredsedu Úradu pre verejné obstarávanie advokáta Juraja Bugalu, čo už si v tejto súvislosti svoje trápenie a peripetie pochybností o svojej dôveryhodnosti už prežil.

Na výkon tejto funkcie ho navrhol predseda ÚVO Miroslav Hlivák, lenže reakcia protikorupčných organizácií v SR  bola búrlivá, dá sa povedať že na jeho právnicku prax až neuveriteľne „nákladná a rozmanitá“ a ani fakt, že vláda tento návrh celkom bez výhrad schválila, dobré konce to nemalo! Nech je spoľahlivo jasné, že ešte v auguste Hlivák celkom zákonite zneistel, spolupráca Bugalu s podnikateľom Kmotríkom, čo má u nás celkom spoľahlivo honor oligarchu spoluvlastní firmu Callio s miliónovými ziskami, profituje z predaja privatizácie Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a kritika sa dotýkala vlastne všetkých aktivít, čo jeho advokátska kancelária Bugala – Ďurček, čo je blízky priateľ predsedu SNS Danka ešte z čias štúdií a internátneho života a aby bolo všetko v kontexte s touto informáciou nespochybniteľné treba vedieť, že ten Ďurček už je vo verejnej funkcii od roku 2017, keď sa stal štátnym tajomníkom na ministerstve dopravy! Jasné, s kuratelou SNS, hádať vôbec netreba..

Môžete mi veriť, že veci sa potom celkom očakávane pohli priaznivejším azimutom, tie postoje evokované kritikou protikorupčných organizácií sa v priamom zásahu vládnych organizácií podieľali na Hlivákovom rozhodnutí, čo prišlo po osobnom rozhovore s kandidátom Bugalom, že „všetko je predsa len v celkom inej réžii“ a už  v utorok svoj návrh na jeho menovanie do funkcie obnovil! Všetko dostalo až neuveriteľný samospád, protikorupčná sféra sa na žiadne veľké a zásadné protesty nezmohla – výhovorkou bol, to je viac ako účelový oznam, vraj nedostatok času a od štvrtka je podpredsedom ÚVO  právoplatne menovaným Juraj Bugala!

To viete, všetko bude mať celkom iste v ponuke aspoň voľačo ako zákulisné spochybňovanie tejto reality a mne sa jej dostalo do ponuky viac ako len plné priehrštie presne v kontexte s poučením, čo tento národ dostal od predsedu ÚVO Hliváka, že žiadneho advokáta netreba posudzovať podľa jeho klientov a malo to túto podobu!

Kontrolný deň predsedu vlády venovaný dianiu na dokončovaní stavby futbalového štadióna s prívlastkom národný, čo je na mieste starého štadióna Slovana Bratislava, bol v tomto ohľade neuveriteľne, až pragmaticky poučný! Ivan Kmotrík, jeho investor, čo má dohodu so štátom o jeho odkúpení, keď bude dokončený s pýchou prehlásil, že to bude dokonalosť sama, väčšinovo pri opisoch, aká bude kvalita tejto stavby používal iba prívlastky super, naj a absolútny vrchol a viac ako hrmenie ma z tej superinformácie vyrušilo jeho tvrdenie, že vraj naozaj nie je rád,  ako sa tá stavba predražuje, bol by najradšej, keby to nebolo o 12 miliónov, ale radšej iba o 6, alebo iba o 5 miliónov eur, či ešte menej a než som sa z toho predvídania udalostí šokujúco podozrivých spamätal, „všetko takpovediac spacifikoval premiér Pellegríni“ pokojne vyrieknutým konštatovaním, že všetka tá dokonalosť je presvedčivá už v tejto chvíli a za kvalitu v tejto akosti sa výčitky či nebodaj voľajaké pochybnosti naozaj neočakávajú… Hľa, Smer vie byť dokonale ústretový a o svojich „koníkov“ sa stará ako v bavlnke…

Nemám potrebu veci zveličovať, dramatizovať, alebo ako naozajstné podvody súvisiace s podnikaním oligarchov hodnotiť, ale v kontexte s tým, ako to v realite znáša štátna správa – teda národné hospodárenie súvisiace s každučkým svojim občanom a v ich podieloch na nákladoch, ale nič sa nedá robiť, ten nadhľad a samozrejmosť – milión, tri, šesť, či dokonca dvanásť menej či viac – sem alebo tam – ma už vopred mrazí! Rozmením to na „drobné“, aby ste si to v konečnom dôsledku vychutnali ako klasiku tejto správy vecí verejných, čo je cez vedenie, či vlastne velenie strany Smer a aj tejto koaličnej vlády, veď nič lepšieho nemám v ponuke než je hodnotenie tej takpovediac večnej dostavby 3. a 4. bloku Jadrovej elektrárne v Mochovciach so začiatkom v rolu 2009.

Aby ste vedeli, tiež je to voľačo ako súkromná investícia, lenže jej hodnota dnes už vysoko prekročila plánované náklady a je, povedal by som to obrazne  „partnerská“, veď podľa predpokladov znalcov už vysoko prekročila 6,5 miliardy eur a podľa ministra Žiga sa nesmieme vôbec čudovať,  že o tom môžu vedieť iba poslanci, všedný občan či povedzme volič o tej hrôze nesmie vedieť vôbec nič, lebo odhad predraženia tejto investície, čo štát vraj vyjde na  neuveriteľný rast predpokladaných nákladov  má byť až voľačo dych vyrážajúce a to bude naozaj zisk tých „šikovných investorov“, čo u nás naozaj môžu všetko!

A nič sa nedá robiť, takto sa správajúci klient naozaj nie je pre advokáta, či dokonca už pre podpredsedu ÚVO žiadne terno, ale naopak, potvrdzuje to všeobecne platné a presvedčivé –aký pán, taký krám!!!

Už je tu teda aj úvaha na všedný deň. . .

25.09.2018

Viac ako zvláštne, od svojich dvoch najzávažnejších a nejnemilosrdnejších kritikov som dostal vysvetlenie, prečo teda nesmiem byť účastníkom debaty na portáli aj napriek faktu, že je v tom viac »

Nuž akurát v nedeľu to bude dobrá voľba obsahu tejto úvahy. . .

24.09.2018

V súvislosti so svojou životnou potrebou prezentovať sám seba a predovšetkým svoj vzťah k veciam a dejom charakterizujúcim súčasnosť v ktorej žijem je celkom prirodzené, že som tak trošku viac »

To súkromné pálenie alkoholu prínosom veru je!

23.09.2018

Jasné, ten titulok som posunul presne tam, kde si byť nezaslúžil – teda nemal by byť voľačím ako reklamou pre ten schválený zákon o domácej produkcii alkoholu z vlastných zásob ovocia a viac »

filip rybanič, robert kalinak, sud

Filipa Rybaniča súd odsúdil na tri roky podmienečne

25.09.2018 15:28, aktualizované: 15:30

Zároveň sa musí bývalému ministrovi ospravedlniť.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu: Izrael svoje vojenské operácie v Sýrii neukončí

25.09.2018 15:10

Izrael v Sýrii operuje podľa svojich vyhlásení výhradne proti iránskym cieľom v snahe Iránu zabrániť, aby sa v Sýrii etabloval.

deti, jasličky, jasle, hranie

Jasliam sa zjednodušia pravidlá

25.09.2018 15:00

Podmienky na prevádzkovanie detských jaslí budú menej prísne. Odpadne napríklad prísna požiadavka bezbariérovosti priestorov.

Graf, ekonomika, okuliare, počítač

Slovensko je ekonomicky slobodnejšie, na 53. mieste zo 162 štátov

25.09.2018 14:55

V rebríčku ekonomickej slobody, ktorý zostavil kanadský Fraser Institute, sa Slovensko umiestnilo spomedzi 162 štátov na 53 mieste.