Založ si blog

Ak sa bude dodržiavať dohoda a platná zákonná norma bude to OK!

To viete, všetko z nášho verejného života, čo je späté so športom v Slovenskej republike ma ako exprofesionála v tejto branži interesuje celkom prvorado aj napriek tomu, že pri produkcii svojich príspevkov na portál uprednostňujem skôr všetko späté skôr s peripetiami civilného života komunity Slovenska, alebo teda politiky všeobecne, aby to bolo celkom zrozumiteľné, no konflikt, čo vyvolal podpredseda strany SNS Anton Hrnko, pre seba naozaj typickým spôsobom spôsobil, že ako sa hovorí, „ľady sa pohli“ .

Obvinil našich hokejových reprezentantov, že ich nové hokejové dresy – ktoré boli verejnosti predstavené v kontexte s tým, že v roku 2019 sú u nás v Bratislave a v Košiciach MS v tomto športe a tak, ako to už býva zvykom pri takejto mimoriadnosti, má, či vlastne sa musí všetko pripraviť v absolútnej dokonalosti a podľa tejto  zásady to odštartovala modernizácia vzhľadu tejto časti výstroje. A prekvapujúco s výsledkom  – nezodpovedajú  predpisom a ak budú na ich nosení trvať, porušia zákon a hokejový zväz príde o štátnu finančnú dotáciu!

Ešte predtým to však v spravodajských médiách ich tvorcovia predstavili hokejovým fanúšikom bez tých výhrad, bolo to čisto vizuálne, aj so zámerom,  prečo je to trojvršie na našom národnom znaku nahradené zodvihnutými hokejkami vysvetlené k dokonalosti už vlastne tým, že toto je teraz logo SZĽH, teda Slovenského zväzu ľadového hokeja a ministerka školstva Martina Lubyová  mala z ničoho nič povinnosť vysvetľovať verejnosti, prečo bude mať povinnosť zrušiť  štátnu finančnú dotácu pre hokejistov, ako to poslanec Hrnko avizoval, lebo presne cez jej úrad sa tá štátna dotácia pre SZĽH realizuje.

Mala to v podstate celkom jednoduché, my predsa nebudeme vôbec nič rušiť či dotáciu voľakomu odoberať, pravda je celkom v inej podobe, veď hokejisti so štátom podpísali dohodu, že ich národné dresy budú viditeľne opatrené štátnym znakom a označením Slovensko a to, s čím sa teraz prezentujú predstavuje celkom presvedčivo porušenie zákonnej zmluvy! Teda tak a nič sa nedá robiť, SZĽH môže akurát tako prísť o dva milióny eur dotácie a jednoznačne vlastnou vinou, lebo logo s hokejkami naozaj nie je štátnym znakom, aj keď je na ňom mierne štylizovaná podoba nášho národného dvojkríža, lebo s odpustením, platná zmluva porušená vlastnou vinou nie je trest, ale celkom jednoznačne nedodržanie zmluvných podmienok!!!

Jasné, bolo by to celkom polovičaté a teda neúplné, ak by si príležitosť neprezentovať sa pred slovenskou verejnosťou odpustil ešte vlastne celkom čerstvý premiér slovenskej vlády Pellegríni, no a neveľmi sa mu darilo. Nové logo SZĽH sa mu páči, celkom mu však uniklo, že práve jeho členovia ho na tých dresoch považujú za pekne štylizovaný národný znak a reči o tom, ako im zodvihnuté hokejky spoľahlivo pripomínajú trojvršie, sa veru naozaj nedajú obísť a to veru ani vtedy nie ak to netvrdí znalec heraldiky, ako sa Pellegríni pohotovo vyhovára, ale s odpustením, tí hokejisti síce naozaj sú členmi SZĽH a môžu hrať v dresoch s ich logom, ale sú reprezentantmi SR a bude porušením zákona, ak sa dohodnutý štátny znak prenesie v miniatúrnej podobe na ich chrbát, ak bola prijatá dohoda a ak už chce mať premiér za každú cenu pravdu, nech je to v konečnom dôsledku naopak! Ten slovenský dvojkríž je na štátnom znaku postavený na trojvrší Tatry, Matra, Fatra  a nie na troch hokejkách a na to naozaj netreba byť žiadnym heraldickým expertom, to už spoľahlivo vie aj žiačik na prvom stupni ZŠ a nech je teda tou miniatúrou na chrbáte dresu a to hrdé Slovensko, spolu so štátnym znakom v klasickej podobe nech je na prsiach, lebo akurát tam, kde bije aj srdce každého správneho reprezentanta jednoducho patrí a to sa vie spoľahlivo aj bez tej podpísanej a teda záväznej zmluvy!

Voľba kandidátov ústavného súdu bude tajná – tvrdí Danko!

18.03.2019

To viete, po volebnej sobote sa v tej najsamozrejmejšej povinnosti občana prednostne hodnotili ich výsledky, teda predovšetkým fakt, ako sa výber favorita zhodoval s tými voličmi, čo sú s prvým viac »

Právo a justícia – teda zákony – sa u nás stali dôležitými!

17.03.2019

Motto „s výhybkou“, reálnou, dôležitou a pre Slovensko skvelou, prepáčte, ale ináč sa nedá! Prvé kolo prezidentských volieb je už realitou, do druhého kola postupuje Zuzana Čaputová viac »

Aktuálne o zločine vraždy Kuciaka a Kušnírovej. . .

16.03.2019

Po viac ako roku, napriek všetkému záhadnému, utajenému, naznačovanému, ešte stále tak trošku podmienečnému zahájeniu protizločineckej vyšetrovacej jednotky NAKA, po korektnej dohode s ministerstvom viac »

Venezuela Guaidó

Venezuelská opozícia získala kontrolu nad troma diplomatickými budovami Venezuely v USA

18.03.2019 23:35

Venezuelská opozícia získala kontrolu nad dvoma budovami vo Washingtone, ktoré patria venezuelskému ministerstvu obrany, a konzulátom v New Yorku.

Občianske združenie pre Tadeáša

Občianske združenie pre Tadeáša

18.03.2019 22:52

Občianske združenie Úsmev pre Tadeáš, ktoré pomáha chlapcovi s nevyliečiteľným ochorením.

Mozambik cyklón obete nárast

Cyklón Idai si v Mozambiku mohol vyžiadať až 1000 obetí na životoch

18.03.2019 22:22

Humanitárne organizácie medzitým upozornili, že celkový rozsah škôd spôsobených cyklónom a následnými záplavami nie je zatiaľ možné odhadnúť.

Vladimir Putin

Putin podpísal zákony proti falošným správam a "prejavom neúcty" voči úradom

18.03.2019 21:21

Putin podpísal legislatívu napriek odporúčaniu aktivistov za ľudské práva, ktorí upozornili, že zákony budú zneužívané na zásahy proti slobode prejavu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,853
Celková čítanosť: 3477330x
Priemerná čítanosť článkov: 1877x

Autor blogu

Kategórie