Založ si blog

S Ukrajinou sa náš diplomat zhodol, teraz bude v Ruskej federácii. . .

Som si istý, že ste spoľahlivo uhádli, že je to moja spomienka na návštevu ministra zahraničných vecí našej vlády Lajčáka v Kyjeve a v Charkove, teda u nášho východného suseda ktorým je Ukrajina, v dňoch 4. a 5. októbra,  lebo kontroverzie v hodnotení tejto diplomatickej udalosti boli až tak neuveriteľne presvedčivé v svojej rozdielnosti, že sa čestné slovo neodvažujem prehlásiť bez pochybností, že tam bol tento náš verejný činiteľ ako oficiálna osobnosť!

Príčin k takejto úvahe je jednoducho viac ako dosť, sú presvedčivé napríklad už práve preto, že naša príslušnosť k V4,  napríklad v kontexte so vzťahmi Ukrajiny a Ruska s Maďarskom až neuveriteľne dramaticky presahuje hranice korektnej diplomacie a v konečnom dôsledku by nikto z členov súčasnej vlády premiéra Pellegríniho nechcel občanov Slovenska presviedčať, že čo na tej návšteve minister Lajčák tvrdil, je oficiálne rozhodnutie nášho kabinetu! Je to nazaj zvláštne a to už dlhodobo, že svoje verejne proklamované postoje vo vzťahu k týmto dvom slovanským štátom nedokážeme predstaviť či priamo propagovať ako voľačo celkom presvedčivé a nezvratné, skôr naopak, kým väčšina známych verejných činiteľov sa predbieha v tvrdeniach, že politika Moskvy a Putina sa v ničom neprieči našim predstavám a ani záujmom a o voľačo tichšie je v ponuke voľačo celkom „na rovnaké brdo počuteľné aj v prospech Kyjeva a Porošenka“ – čo je pochopiteľne absurdum a nonsens, ale nič sa nedá robiť, opak tvrdí  naozaj iba ten jediný štátnik a politik, ktorým je Miroslav Lajčák!

Príčinou  takýchto pochybností je fakt, že vlastne už v tejto chvíli je jasné, že dva dni bude tento náš verejný predstaviteľ na návšteve v Moskve – bude to 8. až 9. októbra – a nič sa nedá robiť, detailne poznáme program návštevy z itinerára povinností Lajčáka. Je to väčšinovo spojené s povinnosťami diplomacie SR v kontexte s našim ročným predsedníctvom v OBSE a nič sa nedá robiť, v tom Kyjeve už sľúbil slovenskú podporu tým ukrajinským potrebám a cieľom, čo veru Moskva v žiadnom prípade nemá v pláne akceptovať! O tom vari nikto u nás a veru ani v šírom svete nepochybuje a program domácej politiky to svojim spôsobom už presvedčivo predznačil.  Miroslav Lajčák dostal avízo, že bude ocenený udelením čestného doktorátu na MGMI, ako absolvent tejto moskovskej VŠ  v profesii diplomacie a ak si to dokážete spojiť s tým, čo už „diplomaticky garantoval Ukrajine iba naozaj pred niekoľkými hodinami“ , skúste predvídať či prorokovať, aká to bude v Moskve atmosféra…

A to ešte väčšina z našich občanov nevie, že svoje životné nacionálie  spojené s tými dávnymi  študentským časmi a udalosťami Lajčák ako keby zo svojho života  dobrovoľne vymazal, nehlási sa nielen k škole, ale veru už vôbec nie k tej základnej filozofii čo je v tom dominantná a len si to predstavte, už sa vôbec nehlási ani k strane Smer, kde naozaj budoval jej základy a má odvahu o tom nehovoriť ani vtedy, ak sa to od neho celkom adresne chce!

A na druhej strane je rovnaký paradox veru aj fakt, že mu to nikto z tých „najdôležitejšíc smerákov nevyčíta, nikto ho z ničoho neobviňuje, ba celkom povinne si nevšímajú naozaj vôbec nič z toho, čo ho klasifikuje ako málo presvedčivého politika s povinnosťou byť verným zásadám ľavicovej filozofie bytia a žitia“, lebo sa jej naozaj preukazne vzdal a takým je naozaj aj v úrade ministra zahraničných vecí v tejto vláde a až teraz teda spoznáme, čo všetko to môže znamenať, čo všetko sa môže stať  a predovšetkým, aké to môže mať definitívne konce!?

Lebo nič sa nedá robiť, voľačo na tento spôsob definitívy to naozaj môže mať, lebo úprimne pochybujem, že si to svoje prebudované životné ego Lajčák nebude chrániť a strážiť tak verne a akurátne ako to robí až doteraz – tá pomoc sľúbená   Ukrajine  a Porošenkovi je toho čerstvým dôkazom, ale ktohovie, čo na to v Moskve Putin? Zatiaľ žijem s presvedčením, že Lajčák bude rokovať iba so svojim kolegom Lavrovom, čo môže priniesť realitu nevšímavosti vo všetkých oblastiach vylučujúcich súzvuk názorov, ale pozor, ak to naozaj nie je iba Putinova zábudlivosť či priamo zámer, môžeme sa dočkať medzinárodnej návštevy s celkom extrovným scenárom!!!

Kto dáva pozor na prejavy Moskvy vo všetkom, čo len trošku predstavuje náznak či priamo konflikt iskrenia v predstavách demokracie a originálnej ruskej filozofie spoľahlivo vie, že z Kremľa to ako rana z dela zaznie iba vtedy, ak je to reakcia tej jedinej persóny, čo to má v popise svojich právomocí a je celkom dobre možné, že takto si to Vladimír Putin pripravil už v predstihu, lebo nič sa nedá robiť, akurát teraz to má Rusko v celosvetovej kritike poriadne čierne a nevoňavé  a ako sa hovorí, prilievať do ohňa práve teraz voľačo ako olej, to naozaj nie je pre hasičov dobrá filozofia…

Voľba kandidátov ústavného súdu bude tajná – tvrdí Danko!

18.03.2019

To viete, po volebnej sobote sa v tej najsamozrejmejšej povinnosti občana prednostne hodnotili ich výsledky, teda predovšetkým fakt, ako sa výber favorita zhodoval s tými voličmi, čo sú s prvým viac »

Právo a justícia – teda zákony – sa u nás stali dôležitými!

17.03.2019

Motto „s výhybkou“, reálnou, dôležitou a pre Slovensko skvelou, prepáčte, ale ináč sa nedá! Prvé kolo prezidentských volieb je už realitou, do druhého kola postupuje Zuzana Čaputová viac »

Aktuálne o zločine vraždy Kuciaka a Kušnírovej. . .

16.03.2019

Po viac ako roku, napriek všetkému záhadnému, utajenému, naznačovanému, ešte stále tak trošku podmienečnému zahájeniu protizločineckej vyšetrovacej jednotky NAKA, po korektnej dohode s ministerstvom viac »

Venezuela Guaidó

Venezuelská opozícia získala kontrolu nad troma diplomatickými budovami Venezuely v USA

18.03.2019 23:35

Venezuelská opozícia získala kontrolu nad dvoma budovami vo Washingtone, ktoré patria venezuelskému ministerstvu obrany, a konzulátom v New Yorku.

Občianske združenie pre Tadeáša

Občianske združenie pre Tadeáša

18.03.2019 22:52

Občianske združenie Úsmev pre Tadeáš, ktoré pomáha chlapcovi s nevyliečiteľným ochorením.

Mozambik cyklón obete nárast

Cyklón Idai si v Mozambiku mohol vyžiadať až 1000 obetí na životoch

18.03.2019 22:22

Humanitárne organizácie medzitým upozornili, že celkový rozsah škôd spôsobených cyklónom a následnými záplavami nie je zatiaľ možné odhadnúť.

Vladimir Putin

Putin podpísal zákony proti falošným správam a "prejavom neúcty" voči úradom

18.03.2019 21:21

Putin podpísal legislatívu napriek odporúčaniu aktivistov za ľudské práva, ktorí upozornili, že zákony budú zneužívané na zásahy proti slobode prejavu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,853
Celková čítanosť: 3477287x
Priemerná čítanosť článkov: 1877x

Autor blogu

Kategórie