Založ si blog

V preferenciách politikov sa dejú veci a veru aj v Smere. . .

Prieskumy verejnej mienky sú v hľadaní akýchkoľvek priorít naozaj obľúbenou aktivitou obyvateľov Slovenska a celkom prirodzene sa to od chvíľ demokratizácie našej spoločnosti, keď prestala platiť dominancia komunistov, stalo spoľahlivou činnosťou mnohých agentúr. V súčasnej dobe, presne od čias zvolenia Andreja Kisku za prezidenta SR sa stalo pravidlom naozaj všetkých, že celkom spoľahlivo vo všetkých to meno figurovalo na čele rebríčka preferovaných politikov celkom spoľahlivo, ale prieskum agentúry Focus v dňoch 18. až 25. septembra na vzorke 1015 respondentov zaznamenali predsa len zmenu, lebo len si to predstavte, Kiska síce zvíťazil so ziskom 41,3%, ale tesne pod 40% už je meno súčasného premiéra Pellegríniho, čo avizuje naozaj výraznú zmenu, lebo už tretí v rebríčku politikov Andrej Danko zaostáva o 12% a takmer rovnako podobné výsledky boli aj v hodnotení nedôvery verejnosti k politikom, keď tiež zvíťazil Kiska s výsledkom pod 60%, zasa tesne za ním skončil Pellegríni a všetci ostatní za nimi už presiahli hranicu 60%, ba Marian Kotleba suverénne preskočil 80%!

To vyrovnanie stavu a rastúca dôvera voličov v súčasného premiéra Pellegríniho, čo vystriedal abdikovaného,  trojnásobného predsedu vlády Roberta Fica, tiež so strany Smer, je viac ako len voľačo prekvapujúce, lebo nič sa nedá robiť, zvedavosť občana je v otázkach – prečo je to akurát takto, v čom sa tento politik od Fica odlišuje tak preukazne, že je z ničoho nič konkurentom v dôveryhodnosti a obľúbenosti Kisku a ak sa nad manierami v praxi vládnutia oboch týchto premiéroch čo len trošku zamyslíte spoznáte, že to vôbec nie je voľačo ako záhada či hlavolam!

Je fakt, že zasadanie vládneho kabinetu voľakde mimo Bratislavy boli už dlhšie v ponuke koaličnej vlády, už aj na čele s predsedom Ficom, ale už pri celkom povrchnom hodnotení tej poslednej akcie v tejto podobe – keď sa vláda zišla na rokovaní v Sobranciach vo štvrtok, už teda so svojim novým premiérom Pellegrínim, dostalo naozaj všetko celkom novú podobu!

Ten nový scenár síce vyvolala príroda a jej zlomyseľnosť, keď sa veterná smršť s tornádom prehnala obcou Lekárovce, neďaleko Sobraniec,  iba deň pred tým vládnym rokovaním v okresnom meste a len si to predstavte, v dôsledku tých škôd, čo boli informáciami o pohrome v tejto  lokalite sa vláda celkom samozrejme pobrala rokovať presne tam a po zhliadnutí škôd, čo tornádo napáchalo prišlo rozhodnutie jej členov, už vopred odsúhlasenú podporu regiónu, čo je u nás naozaj najmenším osídlením, veď je to iba jediné naozaj neveľké mesto a iba 46 obcí s celkovým počtom iba 22 000 obyvateľov navýšiť z 1 milióna eur o ďaľších 150 000 a ak nič iné, tak sa to dá pomenovať celkom skromne ako samozrejmá humánnosť a spolupatričnosť!

Ten všeobecne viditeľný a naozaj s vďakou obyvateľov prijatý verdikt sa celkom z ničoho nič stal voľačím celkom mimoriadnym, pred budovou obecného úradu v Lekárovciach, kde zasadala vláda sa ustanovilo naozaj niekoľko protestujúcich farmárov, aj s transparentmi, čo mali pripravené na svoju nedávnu akciu spojenú s cestou na svojich vozidlách do Bratislavy, aby informovali celý národ, ako pozemková mafia útočí na práva farmárov, kradne im pôdu a obohacuje sa na ich účet a len si to predstavte – Pellegríni si ich prišiel vypočuť, ale predovšetkým sa stačil nad realitou toho, čo mu jeden z tých poškodených porozprával aj zamyslieť a dostali sľub!

Nebudeme tu tolerovať žiadnu mafiu, ani pozemkovú, ani agromafiu, ani hocijakú mafiu v tomto štáte! Ak tvrdíte, že tu nejaká je, ja požiadam všetky orgány, čo majú do toho čo povedať, aby ju identifikovali, ak tu je, pomôžte im ukázať, ktorá je tá mafia, dokážme im vinu a zlikvidujme takéto konanie. To nebudeme tolerovať, aby tu takéto skupiny ovládali takéto veci a v tomto budem vždy na vašej strane!

A potom sa debata stala dôvernou, premiér dal farmárom osobnú garanciu, že nad nikým nedrží ochrannú ruku, všetky ich reálne sťažnosti si vypočul a dal sľub, že sa bude na to spoľahlivo pýtať, aby sa prišlo k pravde a vzájomnosť čo pri tom dostala samozrejmú podobu sa prejavila aj v opačnom garde! Farmári poďakovali premiérovi za ochotu ich vypočuť a pozvali ho na spoločné stretnutie, čo on s vedomím si svojho záväzného sľubu rád prijal, najradšej na voľajakú adresnú farmu a budem optimistom, lebo konečne sme sa dožili reality, že pod požiadavkami okrádaných farmárov je cítiť voľačo ako interes vládnych inštitúcií a budeme žiť s presvedčením, že všetko sa v tejto kauze obráti čelom k pravde a k platným zákonom…

V tejto chvíli sa už aj kritikovi patrí byť serióznym hodnotiteľom viditeľnej politiky zmien, predovšetkým v kontexte s tým, čo sa majitelia pôdy a producenti výroby poľnohospodárstva usilovali zodpovedným v štáte vysvetliť a ak celkom bez námahy objavíte, v čom bol postup toho predsedu vlády, čo tu veci verejné spravuje namiesto svojho panovačného predchodcu celkom iný, teda výhradne spravodlivý, ste na správnej ceste pochopiť, v čom je to iné, v čom je to zázrak a prečo sa aj voľakto zo strany Smer môže stať verejnosťou akceptovanou osobnosťou! Ako vidíte, stačí naozaj málo…

 

Voľba kandidátov ústavného súdu bude tajná – tvrdí Danko!

18.03.2019

To viete, po volebnej sobote sa v tej najsamozrejmejšej povinnosti občana prednostne hodnotili ich výsledky, teda predovšetkým fakt, ako sa výber favorita zhodoval s tými voličmi, čo sú s prvým viac »

Právo a justícia – teda zákony – sa u nás stali dôležitými!

17.03.2019

Motto „s výhybkou“, reálnou, dôležitou a pre Slovensko skvelou, prepáčte, ale ináč sa nedá! Prvé kolo prezidentských volieb je už realitou, do druhého kola postupuje Zuzana Čaputová viac »

Aktuálne o zločine vraždy Kuciaka a Kušnírovej. . .

16.03.2019

Po viac ako roku, napriek všetkému záhadnému, utajenému, naznačovanému, ešte stále tak trošku podmienečnému zahájeniu protizločineckej vyšetrovacej jednotky NAKA, po korektnej dohode s ministerstvom viac »

Venezuela Guaidó

Venezuelská opozícia získala kontrolu nad troma diplomatickými budovami Venezuely v USA

18.03.2019 23:35

Venezuelská opozícia získala kontrolu nad dvoma budovami vo Washingtone, ktoré patria venezuelskému ministerstvu obrany, a konzulátom v New Yorku.

Občianske združenie pre Tadeáša

Občianske združenie pre Tadeáša

18.03.2019 22:52

Občianske združenie Úsmev pre Tadeáš, ktoré pomáha chlapcovi s nevyliečiteľným ochorením.

Mozambik cyklón obete nárast

Cyklón Idai si v Mozambiku mohol vyžiadať až 1000 obetí na životoch

18.03.2019 22:22

Humanitárne organizácie medzitým upozornili, že celkový rozsah škôd spôsobených cyklónom a následnými záplavami nie je zatiaľ možné odhadnúť.

Vladimir Putin

Putin podpísal zákony proti falošným správam a "prejavom neúcty" voči úradom

18.03.2019 21:21

Putin podpísal legislatívu napriek odporúčaniu aktivistov za ľudské práva, ktorí upozornili, že zákony budú zneužívané na zásahy proti slobode prejavu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,853
Celková čítanosť: 3477291x
Priemerná čítanosť článkov: 1877x

Autor blogu

Kategórie