Založ si blog

Blýska sa a hrmí, Vladimír Putin USA hrozí. ..

Status quo súčasnej Európy dané odzbrojením, čo bolo uzatvorené mezi USA a Ruskom v roku 1987 s celkom anonymne znejúcim obsahom, ale dobre viditeľnými dôsledkami, dostala meno INF a celkom spoľahlivo garantovala stav na našom „starom kontinente“, že na území štátov nebudú rozmiestňované raketové systémy ani jednej veľmoci a presne takto bude garantovaný stav normálnosti, s vylúčením nebezpečia konfliktu, lenže tento stav pokoja a mieru vydržal naozaj iba doteraz a svet sa to dozvedel z reakcií Moskvy po návšteve bezpečnostného poradcu Bieleho domu Johna Boltona. Ten bol povereným Putinovi oznámiť, že Donald Trump sa rozhodol vypovedať zmluvu o zrušení rozmiestnenia rakiet stredného a krátkeho doletu, ako to určila zmluva INF a všetko špecifikoval celkom samozrejme oznamom, že je to reakcia na zásadné porušovanie uzatvorenej dohody práve Moskvou.

Reakcia vlády Ruskej federácie bola jednoznačná a rýchla, takéto výroky odmietame a v odpovedi na to máme oznam, že Európa sa vystavuje nebezpečiu našej okamžitej odvety každému štátu, čo na svojom území rozmiestni americké rakety a naša reakcia bude naozaj okamžitá! Z úcty k podpisom Gorbačova a Reagana, čo sú na dokumente INF prišiel Putinov návrh,  aby sa zodpovední štátnici čo najskôr stretli a o všetkom čo je v hre znovu rokovali a Washinghton reagoval pozitívne – nech sa tak stane v Paríži, už 11. novembra, kde majú štátnici oslavovať  sté výročie konca I. svetovej vojny.

Reakcia Moskvy je jednoznačná, vraj USA nemá pre svoje tvrdenia ohovárania Ruskej federácie žiaden dôkaz a vraj oni sami to porušujú doslova non stop – jasné, celkom bez dôkazov a tak mi dovoľte celkom prirodzene všetkým na svete pripomenúť, že Rusi sa na čestných a spravodlivých iba hrajú! Jasné, nezodpovedne a celkom falošne, lebo niet na svete diplomata, čo by nepoznal aktivity vlády Poľska, ktorá verejne a bez výhrad žiada a dovolím si napísať – a prosí USA o rozmiestnenie kontingentu svojich vojakov a zbraní na svojom zvrchovanom území, lebo tlak Ruska voči svojej zvrchovanosti považujú za celkom preukazný a veria, že práve takéto riešenie Waršave zabezpečí bezpečnosť!

Verte mi, nie je v tom nič predstierané či utajované, poľské aktivity v tomto ohľade boli verejne realizované aj slobodne prezentované a ešte voľačo, bude správne presne zistiť, čo všetko na podobnú možnú ochranu povedia pobaltské štáty, čo svoje spoločné osudy zdieľané s Ruskom slobodne dovŕšili rozchodom a uvidíme, či sa potom v Moskve nájde odvaha tvrdiť, že majú v tomto ohľade naozaj čisté svedomie!

To viete, aj k tomu je tu argument, žiaľ, nepotvrdzuje pravdovravnosť ruských politikov, lebo len si to predstavte, vraj práve teraz už Kongres USA vyčlenil na financovanie nových rakiet  krátkeho a stredného doletu financie zo štátneho rozpočtu a chcel by som poznať takého profesionála z tejto oblasti, čo by aj v mentálnej kríze veril tvrdeniu, že svoju silu a bezpečnosť  – a ešte akurát v kontexte s Ruskom, bude USA ratovať až ex post a nie v predstihu… Prezradím vám všetkým teda pravdu skrývajúcu sa v Putinovej, zatiaľ málo a nedôrazne publikovanej rétorike – máme k dispozícii zbrane, aké nemá na svete naozaj nikto a sú bezkonkurenečné! Uvedieme ich do našej výzbroje a dodržíme svoje záväzky, že nikoho nebudeme ohrozovať, lebo svoje zásady a garancie v tomto ohľade dodržiavame, no naopak, presne tieto pravidlá porušuje Washinghton a bude správne, ak to bude vedieť celý svet…

Teda tak, ale pre istotu sa v extra oznámeniach tento „pravdovravný politik“ dal počuť, že je to výzbroj pochopiteľne nukleárna, všetko je špecifické dopravou „na  miesto použitia“ v podobe nízko letiacich a nezistiteľných plochých striel, alebo naopak, nezastaviteľných raketových kolosov a celkom nezistiteľných rakiet odpálených z ponoriek a verte mi, ten obsah  úvahy presne charakterizuje jej titulok – je to teda pravda v Putinovom odkaze svetu…

Stalo sa voľačo zvláštne a spravodlivosti nehodné. . .

20.11.2018

Policajný prezident Milan Lučanský sa svojim vyznaním a následnou zmenou verdiktu o povinnostiach Národnej kriminálnej agentúry NAKA, vo veci vyšetrovania aktivistov iniciatívy Za slobodné Slovensko viac »

Nuž stalo sa, už sa to aj verejne akceptuje a bude to poučením. . .

19.11.2018

To viete, žiadalo by sa mi dodať to zázračné slovíčko – pre všetkých, lenže to naozaj ešte neznamená ani len tvrdenie, že všeobecne väčšinové, lebo nič sa nedá robiť, vo voľbách viac »

Ich nenávisť je ako lož s krátkymi nohami. . .

18.11.2018

Svoj dávny článok pomenovaný titulkom Aká otázka – taká odpoveď, čo bolo ešte v auguste roku 2012, som venoval spomienke na svoj čas bytia a žitia už pod kuratelou voľačoho, čo v širokom viac »

Ivanka Trumpová

Ivanka Trumpová používala súkromný e-mail na vládne účely

20.11.2018 06:34

Sám prezident Trump v kampani pred prezidentskými voľbami kritizoval Hillary Clintonovú za používanie súkromného serveru na služobnú e-mailovú poštu.

nákup, supermarket, potraviny

Regulácia cien na pultoch?

20.11.2018 06:00

Päť percentný rast cien potravín začína čoraz viac zaujímať politikov. Po tom, čo koaličná SNS prišla s návrhom odvodu pre reťazce, predkladá svoju predstavu do parlamentu aj Most-Híd.

policia, usa, policajna zatarasa, paska, strelba

Po streľbe v nemocnici v Chicagu štyria mŕtvi

20.11.2018 00:03, aktualizované: 06:19

Streľba sa začala na parkovisku pri nemocnici "ostrým slovným sporom".

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Španielska katolícka cirkev priznala zneužívanie mladistvých kňazmi

19.11.2018 23:23

Zneužívanie zo strany cirkevných zamestnancov je v prevažne katolíckej krajine systematicky zatajované.