Založ si blog

Blýska sa a hrmí, Vladimír Putin USA hrozí. ..

Status quo súčasnej Európy dané odzbrojením, čo bolo uzatvorené mezi USA a Ruskom v roku 1987 s celkom anonymne znejúcim obsahom, ale dobre viditeľnými dôsledkami, dostala meno INF a celkom spoľahlivo garantovala stav na našom „starom kontinente“, že na území štátov nebudú rozmiestňované raketové systémy ani jednej veľmoci a presne takto bude garantovaný stav normálnosti, s vylúčením nebezpečia konfliktu, lenže tento stav pokoja a mieru vydržal naozaj iba doteraz a svet sa to dozvedel z reakcií Moskvy po návšteve bezpečnostného poradcu Bieleho domu Johna Boltona. Ten bol povereným Putinovi oznámiť, že Donald Trump sa rozhodol vypovedať zmluvu o zrušení rozmiestnenia rakiet stredného a krátkeho doletu, ako to určila zmluva INF a všetko špecifikoval celkom samozrejme oznamom, že je to reakcia na zásadné porušovanie uzatvorenej dohody práve Moskvou.

Reakcia vlády Ruskej federácie bola jednoznačná a rýchla, takéto výroky odmietame a v odpovedi na to máme oznam, že Európa sa vystavuje nebezpečiu našej okamžitej odvety každému štátu, čo na svojom území rozmiestni americké rakety a naša reakcia bude naozaj okamžitá! Z úcty k podpisom Gorbačova a Reagana, čo sú na dokumente INF prišiel Putinov návrh,  aby sa zodpovední štátnici čo najskôr stretli a o všetkom čo je v hre znovu rokovali a Washinghton reagoval pozitívne – nech sa tak stane v Paríži, už 11. novembra, kde majú štátnici oslavovať  sté výročie konca I. svetovej vojny.

Reakcia Moskvy je jednoznačná, vraj USA nemá pre svoje tvrdenia ohovárania Ruskej federácie žiaden dôkaz a vraj oni sami to porušujú doslova non stop – jasné, celkom bez dôkazov a tak mi dovoľte celkom prirodzene všetkým na svete pripomenúť, že Rusi sa na čestných a spravodlivých iba hrajú! Jasné, nezodpovedne a celkom falošne, lebo niet na svete diplomata, čo by nepoznal aktivity vlády Poľska, ktorá verejne a bez výhrad žiada a dovolím si napísať – a prosí USA o rozmiestnenie kontingentu svojich vojakov a zbraní na svojom zvrchovanom území, lebo tlak Ruska voči svojej zvrchovanosti považujú za celkom preukazný a veria, že práve takéto riešenie Waršave zabezpečí bezpečnosť!

Verte mi, nie je v tom nič predstierané či utajované, poľské aktivity v tomto ohľade boli verejne realizované aj slobodne prezentované a ešte voľačo, bude správne presne zistiť, čo všetko na podobnú možnú ochranu povedia pobaltské štáty, čo svoje spoločné osudy zdieľané s Ruskom slobodne dovŕšili rozchodom a uvidíme, či sa potom v Moskve nájde odvaha tvrdiť, že majú v tomto ohľade naozaj čisté svedomie!

To viete, aj k tomu je tu argument, žiaľ, nepotvrdzuje pravdovravnosť ruských politikov, lebo len si to predstavte, vraj práve teraz už Kongres USA vyčlenil na financovanie nových rakiet  krátkeho a stredného doletu financie zo štátneho rozpočtu a chcel by som poznať takého profesionála z tejto oblasti, čo by aj v mentálnej kríze veril tvrdeniu, že svoju silu a bezpečnosť  – a ešte akurát v kontexte s Ruskom, bude USA ratovať až ex post a nie v predstihu… Prezradím vám všetkým teda pravdu skrývajúcu sa v Putinovej, zatiaľ málo a nedôrazne publikovanej rétorike – máme k dispozícii zbrane, aké nemá na svete naozaj nikto a sú bezkonkurenečné! Uvedieme ich do našej výzbroje a dodržíme svoje záväzky, že nikoho nebudeme ohrozovať, lebo svoje zásady a garancie v tomto ohľade dodržiavame, no naopak, presne tieto pravidlá porušuje Washinghton a bude správne, ak to bude vedieť celý svet…

Teda tak, ale pre istotu sa v extra oznámeniach tento „pravdovravný politik“ dal počuť, že je to výzbroj pochopiteľne nukleárna, všetko je špecifické dopravou „na  miesto použitia“ v podobe nízko letiacich a nezistiteľných plochých striel, alebo naopak, nezastaviteľných raketových kolosov a celkom nezistiteľných rakiet odpálených z ponoriek a verte mi, ten obsah  úvahy presne charakterizuje jej titulok – je to teda pravda v Putinovom odkaze svetu…

Hľa, zodpovednosť môže byť taká a aj onaká!

16.01.2019

Táto informácia je voľačo neuveriteľne dôležité, lebo verejnosti celkom jednoznačne pripomína jeden z najväčších úspechov polície, akým sa mohla pochváliť v svojej súčasnej podobe, viac »

Takéto diplomatické sústo doteraz nezvládol nikto, čo to spraví s nami?

15.01.2019

Keď sa 1. január roka 2019 stal dátumom vstupu Slovenskej republiky, teda predovšetkým jej diplomatickej sféry v oblasti medzinárodnej politiky namiesto povinností Talianska v OBSE, čo je organizácia viac »

Nuž inú možnosť som nemal, iba sa dnes predviesť na portáli ešte raz!

14.01.2019

Tá prvá príčina je daná oznamom podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča pre verejnosť SR, že „silno zvažuje kandidatúru na prezidenta“, čo mu verejne prezentovanou ponukou adresoval viac »

výbuch, sýria, izrael

Irán ani napriek hrozbám Izraela nestiahne vojakov zo Sýrie

16.01.2019 14:59

Izraelský premiér pohrozil, že izraelské jednotky budú na iránskych vojakov útočiť dovtedy, kým zo Sýrie neodídu.

Šufliarsky

Šufliarsky nevylúčil úniky informácií z GP, jeho popravu si mohol objednať aj Kočner

16.01.2019 14:27, aktualizované: 14:53

Prvý námestník generálneho prokurátora Šufliarsky informoval o prípade, v ktorom vystupuje ako poškodený. Mala sa pripravovať fyzická jeho likvidácia.

Británia, EÚ, brexit,

VIDEOKOMENTÁR: Riziko tvrdého brexitu je veľké

16.01.2019 14:24

Prehra premiérky Theresy Mayovej dostala členské krajiny únie do chaosu. Riešenie je v rukách Británie, tvrdí komentátor denníka Pravda Andrej Matišák.

Eurotunnel, Calais, Lamanšský prieliv

Na brexit bez dohody sa pripravuje aj Eurotunnel

16.01.2019 14:11

Spoločnosť Eurotunnel, ktorá prevádzkuje železničné spojenie pod kanálom La Manche, podniká kroky, aby sa tvrdý brexit neodrazil na prevádzke.