Založ si blog

Sme akí sme, skúste si to porovnávať. . .

Nepovažujte to za voľačo interesantné, alebo nebodaj až obdivuhodné, ale nič sa nedá robiť, všetko, s čím na tomto portáli vyrukujem ako s opisom vlastných názorov či priamo postojov mi spôsobuje problém. Prednostne, teda väčšinovo, lebo patrím k tým občanom tejto republiky, čo sú demokrati, pravicovo orientovaní a naviac ešte aj veriaci a už v debate spoľahlivo rozoznáte, že je v nej  vždy zapojených viac práve tých, čo voľačo na takýto spôsob myslenia a žitia prednostne neuznávajú! V zjednodušenej podobe je to potom ešte spoľahlivejšie, tí s myslením, chovaním a rozhodovaním v podobe môjho ega patria v našej, takmer precízne rozdelenej spoločnosti k tým skromnejším a nevládnucim, takže v debate spoľahlivo spoznáte všetkých, čo tradične fandia moci, vždy a za každých okolností potrebujú krajine vládnuť, aby mali pravdu a teda aj moc a v spolupráci všetkých s takýmto presvedčením dokážu už dlho a spoľahlivo vytvárať koaličné spolky a združenia, ktoré im to dovolia  a zaručia!

Meritum toho, o čom mám dnes potrebu písať, je teda dané celkom spoľahlivo, ale aby ste mi dobre  porozumeli už bez skoro celkom bez slov, musím vás oboznámiť s tým, čo je práve tu môj problém! Portál a tí, čo ma potrebujú kritizovať, haniť, súdiť a najradšej celkom širokospektrálne znemožňovať sú naladení takpovediac unisono a čokoľvek som ako argument v debate použil s presvedčením, že je to čistá obrana, väčšinovo to v očiach adminov neobstálo, za nevhodné argumenty či za priveľa „rozcítenia“ sa mi často ušiel trest v podobe zákazu debatovať a teraz už je to v podobe naozaj neriešiteľnej, lebo aj bez jeho potreby si na portáli už vôbec  ani len „neškrtnem“!

Spoznáte to spoľahlivo, ak si ma celkom náhodne, či naopak, už z potvrdenej tvrdohlavosti nezastane ten občan, čo má rovnakú životnú filozofiu, ako je tá moja, je debata v podobe antiblog a pochopte, žije sa s tým neuveriteľne zle, lebo nič sa nedá robiť – táto spoločnosť je naozaj takmer precízne rozdelená a uznajte, na tomo portáli tó jednoducho vôbec neplatí!

A tak som sa trošku pousiloval hľadať možnosti, čo by nám – to posudzujem tých, čo im práve tu „ružičky nekvitnú“ predsa len nájť ten zázračný šém, čo bude východiskom z núdze a je to tu! Vôbec nie náhodou to ležalo celkom spoľahlivo v ponuke školského múdrenia akurát teraz, keď sa celospočensky skúma a upozorňujem všetkých, že celkom odborne a zodpovedne,  aká je teda tá či oná škola v jednotnom vzdelávacom systéme…

Nuž teda celkom jednoducho, máte možnosť sa akurát tu a teraz rozhodnúť, ktorá z tých dvoch slovenských škôl, čo dnes porovnávam, vám bude viac vyhovovať svojim odkazom prítomnosti, alebo naopak, zaimponuje šmakom voľačoho „klasicky nášho z histórie“, ako to úplne jednoznačne  zdokumentovali cirkevné gymnázium v Žiline a priemyslová škola vo Zvolene a v debate sa predpokladá výhradne akurátnosť zúčastených prispievateľov, lebo nič sa nedá robiť, žiaden mačkopes v tomto prípade jestvovať nemôže!

To gymnázium v Žiline sa stalo priekopníkom v oslave osemdesiateho výročia vyhlásenia slovenskej autonómie s pripomenutím si osobnosti Jozefa Tisa, čo je voľačo v našej histórii celkom nové, neošúchané  a budeme čakať, či aj niečo vítané a hodné uznania, lebo pochopte, jeho epigóni sú tu dodnes, ako členovia SNS súčasťou vládnej koalície, stále vládnuci a ctení a zvolenská priemyslovka naopak, ona si ako spomienku na tie časy pripravila neuveriteľne dramatické pásmo o dôsledkoch tejto Tisovej politiky akurát na tých, čo ich zbavili ľudskej dôstojnosti, štátneho občianstva, osobných slobôd a pre istotu aj pozemského  mamonu, lebo ten je mocným vždy k prospechu a vôbec nebudem pochybovať o tom, že všetkým je genocída našich židovských spoluobčanov celkom zrozumiteľnou spomienkou…

Je to teraz všetko na nás, osobne a bez výhovoriek, ako sa rozhodneme – čo budeme akceptovať ako dobro a zlo, lebo sú tu dve školy a ich prezentácia udalostí čo si prisvojili ako potrebu spomienky na časy, čo sme prežili, alebo čo sa už učíme v školskom dejepise a nedá sa nič robiť, polovičatosť, či nebodaj výhovorka, alebo farizejská účelovosť je jednoducho vylúčená,! Veď sme naozaj ľudské bytosti, s vedomím  a svedomím a nie chameleóni, takže uznajte, buď patríme k tým, čo antisemitizmus  ako dedičstvo akceptujú, alebo vôbec nie, lebo čo už, sme ľudia, s citmi, vzájomnosťou a s láskou aspoň druhovou ak nie celkom osobnou a potom je celkom vylúčené, aby sme nevedeli spoľahlivo určiť,  kto má pravdu, ktorá  z týchto škôl a kam sa treba ako osobnosť postaviť, ak sa ozve to samozrejmé , vyberte si, kam sa postavíte, koho podporíte, čo si zosobníte?!

Nebudem nič tipovať, dozvieme sa to spoločne v debate pod touto glosou  a iba naznačím, že hanba už v Žiline spoľahlivo funguje, je to radšej priznanie sa k hlúposti a negramotnosti než prihlásiť sa k oslave nacionalizmu v Tisovej domovine a uvidíme, aké to bude mať výsledky!? Teda aspoň v tej podobe čisto „polopatickej“, teda nie je škola ako škola, to aby som už vopred nelámal charaktery tých, čo sa budú musieť rozhodnúť, akú podobu bude mať ich prípevok v tejto debate…

Hľa, zodpovednosť môže byť taká a aj onaká!

16.01.2019

Táto informácia je voľačo neuveriteľne dôležité, lebo verejnosti celkom jednoznačne pripomína jeden z najväčších úspechov polície, akým sa mohla pochváliť v svojej súčasnej podobe, viac »

Takéto diplomatické sústo doteraz nezvládol nikto, čo to spraví s nami?

15.01.2019

Keď sa 1. január roka 2019 stal dátumom vstupu Slovenskej republiky, teda predovšetkým jej diplomatickej sféry v oblasti medzinárodnej politiky namiesto povinností Talianska v OBSE, čo je organizácia viac »

Nuž inú možnosť som nemal, iba sa dnes predviesť na portáli ešte raz!

14.01.2019

Tá prvá príčina je daná oznamom podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča pre verejnosť SR, že „silno zvažuje kandidatúru na prezidenta“, čo mu verejne prezentovanou ponukou adresoval viac »

výbuch, sýria, izrael

Irán ani napriek hrozbám Izraela nestiahne vojakov zo Sýrie

16.01.2019 14:59

Izraelský premiér pohrozil, že izraelské jednotky budú na iránskych vojakov útočiť dovtedy, kým zo Sýrie neodídu.

Šufliarsky

Šufliarsky nevylúčil úniky informácií z GP, jeho popravu si mohol objednať aj Kočner

16.01.2019 14:27, aktualizované: 14:53

Prvý námestník generálneho prokurátora Šufliarsky informoval o prípade, v ktorom vystupuje ako poškodený. Mala sa pripravovať fyzická jeho likvidácia.

Británia, EÚ, brexit,

VIDEOKOMENTÁR: Riziko tvrdého brexitu je veľké

16.01.2019 14:24

Prehra premiérky Theresy Mayovej dostala členské krajiny únie do chaosu. Riešenie je v rukách Británie, tvrdí komentátor denníka Pravda Andrej Matišák.

Eurotunnel, Calais, Lamanšský prieliv

Na brexit bez dohody sa pripravuje aj Eurotunnel

16.01.2019 14:11

Spoločnosť Eurotunnel, ktorá prevádzkuje železničné spojenie pod kanálom La Manche, podniká kroky, aby sa tvrdý brexit neodrazil na prevádzke.