Založ si blog

Nuž stalo sa, sme národ bez hanby aj v parlamente!

Tá utorková parlamentná schôdza, na ktorej sa malo rozhodnúť, či sa bude na jej mimoriadnom rokovaní riešiť aj problematika celkom neuveriteľnej kauzy predsedu parlamentu Andreja Danka súvisiacej s jeho rigoróznou prácou, ktorá vo verejnosti a veru aj v akademických kruhoch vyvolala pochybnosti o jeho počestnosti a vierohodnosti, čo naozaj v žiadnom prípade túto krajinu a jej predstaviteľov vôbec nectí! Všetko sa začalo realizovať prijímaním programu jej rokovania a kým väčšina verejnosti predpokladala, že hľadať pravdu verejným rokovaním je voľačo jednoduché a samozrejmé – veď sa bude hľadať a preferovať pravda –  patril som k tým, čo mali odvahu verejne predpovedať, že poslanci koaličného spoločenstva tvoriaceho vládu, teda tí, zo strany Smer, SNS a Most – Híd nájdu v sebe toľko odvahy, že hanba – nehanba, ktorá sa dala tiež naozaj očakávať, program jeho odvolávania z funkcie  neschvália, lebo počty v parlamente sú jednoducho v pozícii pre nich štatisticky priaznivej.

Jasné, je to voľačo málo zrozumiteľné a už vôbec nie akceptovateľné, lebo pochopte, predstaviteľ národa zvolený za poslanca parlamentu je voľačo ako symbol čestného občana, je svojim spôsobom vylúčené, aby sa s jeho konaním spájali veci nečestné, alebo až zločinné a predsa je to z ničoho nič v ponuke. Andrej Danko mal možnosť sa vo verejnej  parlamentnej debate zo všetkých podozrení spoľahlivo očistiť, predloženými dôkazmi  sa posunúť do pozície ozajstného neviniatka, lenže čo už, na to už nebola žiadna príležitosť, rokovanie mimoriadnej schôdze o jeho hriechu a odvolávaní sa nekonalo!

A tak som teda osobne nespokojný ja, osobne, v ničom ma toto riešenie neuspokojilo, tá opozičná poslanecká partia pred mikrofónom v štúdiu pri proteste, ako reprezentanti tých 64,  čo veria na Dankove prehrešky rovnako tak ako ja, ba vari ešte viac, lebo pre nich, ako pre verejných činiteľov, už je to naozaj konflikt so zákonom  a poviem to takto, menovite, aby ste tých čo Dankovi neveria nemuseli voľajako hľadať! Sulík, Nicholsonová, Buday, Kollár a dobrovoľne sa priznávam, že v svojej prvej úvahe o tejto udalosti som našiel odvahu napísať viac, ako oni povedali aj takto, už ex post a predsa sa v tom dala nájsť aj spravodajská bomba – autorsky spôsobená Andrejom Dankom, lebo až po toľkých rokoch prišiel na to, že jeho rigorózna práca je v rovine elektronicky archivovaných údajov vedená ako dielo Juraja Danka, čo je reálna osoba, právnik, na UMB  v Banskej Bystrici dobre známa, ale Andrej Danko o nej nevie vôbec nič! Záhada, prifarím si ju k tej, čo súvisí s rigoróznou prácou JUDr. – nebudem menovať, lebo tá vznikla o rok skôr, s rovnakým obsahom a aj rozsahom ako bola tá Dankova, lebo z bratislavských archívoch UK záhadne zmizla a čo sa dá robiť, tých náhod v kontexte s touto Dankovou dilemou je naozaj priveľa a vôbec sa nedivím, že mu tie pochybnosti z kruhov jeho nepriateľov, ale veru aj nezainteresovanej verejnosti „lezú na nervy“ a tak vraj teraz dal vedeniu UMB befel, aby to jeho dielo umiestnili do verejne prístupnej knižnice, nech je k službám pre všetkých a budem celkom impertinentným rozprávačom!

Už s presvedčením, že povedal všetko, čím chcel tie zvrhlosti osudu vysvetliť uviedol, že často používa hovorový zvrat – nič netrvá večne! Tá moja viera, že to je voľačo ako dôkaz vnútornej potreby zostať iba spravodlivým občanom so mnou zalomcovala nádejou, že teraz to všetko, čoho sme svedkami  zakončí elegantne vyhlásením, že teraz je teda všetkému koniec! „Už ste si ma zaškatuľkovali, obliekli ste si ma do kostýmu špekulanta, kverulanta a hochštaplera a ja vám teraz oznamujem, že sa ma to dotklo priveľmi presvedčivo a boľavo a takým už veru slúžiť nebudem“, teda replika toho dávneho a poučného, pamätáte – s Pánom Bohom , idem od vás…, ale kdeže, na takú repliku treba mať aj gule, takže v ponuke už zostane iba tvrdohlavosť tých opozičných poslancov!

A tá bola svojsky tvrdohlavá, tak dlho, ako to bude potrebné budeme v parlamente predkladať návrh na odvolanie pána predsedu Danka, jasné Andreja, aby sa tu už žiaden Juraj ani len náhodou nevyskytol a pozor, je tu predsa len aj iná ponuka! Tak celkom svojsky, ako sme si ho obľúbili ešte v novembri 1989, ju vyriekol tribún revolúcie Buday a jej podoba je celkom zrozumiteľná  – stretneme sa popoludní 17. novembra na námestí SNP a uvidíme, ak budeme naozaj presvedčivým argumentom, potom sa svojich potrieb dočkáme celkom iste presvedčivo,veď čože, už sme si to historicky dokázali…

Stalo sa voľačo zvláštne a spravodlivosti nehodné. . .

20.11.2018

Policajný prezident Milan Lučanský sa svojim vyznaním a následnou zmenou verdiktu o povinnostiach Národnej kriminálnej agentúry NAKA, vo veci vyšetrovania aktivistov iniciatívy Za slobodné Slovensko viac »

Nuž stalo sa, už sa to aj verejne akceptuje a bude to poučením. . .

19.11.2018

To viete, žiadalo by sa mi dodať to zázračné slovíčko – pre všetkých, lenže to naozaj ešte neznamená ani len tvrdenie, že všeobecne väčšinové, lebo nič sa nedá robiť, vo voľbách viac »

Ich nenávisť je ako lož s krátkymi nohami. . .

18.11.2018

Svoj dávny článok pomenovaný titulkom Aká otázka – taká odpoveď, čo bolo ešte v auguste roku 2012, som venoval spomienke na svoj čas bytia a žitia už pod kuratelou voľačoho, čo v širokom viac »

Ivanka Trumpová

Ivanka Trumpová používala súkromný e-mail na vládne účely

20.11.2018 06:34

Sám prezident Trump v kampani pred prezidentskými voľbami kritizoval Hillary Clintonovú za používanie súkromného serveru na služobnú e-mailovú poštu.

nákup, supermarket, potraviny

Regulácia cien na pultoch?

20.11.2018 06:00

Päť percentný rast cien potravín začína čoraz viac zaujímať politikov. Po tom, čo koaličná SNS prišla s návrhom odvodu pre reťazce, predkladá svoju predstavu do parlamentu aj Most-Híd.

policia, usa, policajna zatarasa, paska, strelba

Po streľbe v nemocnici v Chicagu štyria mŕtvi

20.11.2018 00:03, aktualizované: 06:19

Streľba sa začala na parkovisku pri nemocnici "ostrým slovným sporom".

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Španielska katolícka cirkev priznala zneužívanie mladistvých kňazmi

19.11.2018 23:23

Zneužívanie zo strany cirkevných zamestnancov je v prevažne katolíckej krajine systematicky zatajované.