Založ si blog

Nuž stalo sa, sme národ bez hanby aj v parlamente!

Tá utorková parlamentná schôdza, na ktorej sa malo rozhodnúť, či sa bude na jej mimoriadnom rokovaní riešiť aj problematika celkom neuveriteľnej kauzy predsedu parlamentu Andreja Danka súvisiacej s jeho rigoróznou prácou, ktorá vo verejnosti a veru aj v akademických kruhoch vyvolala pochybnosti o jeho počestnosti a vierohodnosti, čo naozaj v žiadnom prípade túto krajinu a jej predstaviteľov vôbec nectí! Všetko sa začalo realizovať prijímaním programu jej rokovania a kým väčšina verejnosti predpokladala, že hľadať pravdu verejným rokovaním je voľačo jednoduché a samozrejmé – veď sa bude hľadať a preferovať pravda –  patril som k tým, čo mali odvahu verejne predpovedať, že poslanci koaličného spoločenstva tvoriaceho vládu, teda tí, zo strany Smer, SNS a Most – Híd nájdu v sebe toľko odvahy, že hanba – nehanba, ktorá sa dala tiež naozaj očakávať, program jeho odvolávania z funkcie  neschvália, lebo počty v parlamente sú jednoducho v pozícii pre nich štatisticky priaznivej.

Jasné, je to voľačo málo zrozumiteľné a už vôbec nie akceptovateľné, lebo pochopte, predstaviteľ národa zvolený za poslanca parlamentu je voľačo ako symbol čestného občana, je svojim spôsobom vylúčené, aby sa s jeho konaním spájali veci nečestné, alebo až zločinné a predsa je to z ničoho nič v ponuke. Andrej Danko mal možnosť sa vo verejnej  parlamentnej debate zo všetkých podozrení spoľahlivo očistiť, predloženými dôkazmi  sa posunúť do pozície ozajstného neviniatka, lenže čo už, na to už nebola žiadna príležitosť, rokovanie mimoriadnej schôdze o jeho hriechu a odvolávaní sa nekonalo!

A tak som teda osobne nespokojný ja, osobne, v ničom ma toto riešenie neuspokojilo, tá opozičná poslanecká partia pred mikrofónom v štúdiu pri proteste, ako reprezentanti tých 64,  čo veria na Dankove prehrešky rovnako tak ako ja, ba vari ešte viac, lebo pre nich, ako pre verejných činiteľov, už je to naozaj konflikt so zákonom  a poviem to takto, menovite, aby ste tých čo Dankovi neveria nemuseli voľajako hľadať! Sulík, Nicholsonová, Buday, Kollár a dobrovoľne sa priznávam, že v svojej prvej úvahe o tejto udalosti som našiel odvahu napísať viac, ako oni povedali aj takto, už ex post a predsa sa v tom dala nájsť aj spravodajská bomba – autorsky spôsobená Andrejom Dankom, lebo až po toľkých rokoch prišiel na to, že jeho rigorózna práca je v rovine elektronicky archivovaných údajov vedená ako dielo Juraja Danka, čo je reálna osoba, právnik, na UMB  v Banskej Bystrici dobre známa, ale Andrej Danko o nej nevie vôbec nič! Záhada, prifarím si ju k tej, čo súvisí s rigoróznou prácou JUDr. – nebudem menovať, lebo tá vznikla o rok skôr, s rovnakým obsahom a aj rozsahom ako bola tá Dankova, lebo z bratislavských archívoch UK záhadne zmizla a čo sa dá robiť, tých náhod v kontexte s touto Dankovou dilemou je naozaj priveľa a vôbec sa nedivím, že mu tie pochybnosti z kruhov jeho nepriateľov, ale veru aj nezainteresovanej verejnosti „lezú na nervy“ a tak vraj teraz dal vedeniu UMB befel, aby to jeho dielo umiestnili do verejne prístupnej knižnice, nech je k službám pre všetkých a budem celkom impertinentným rozprávačom!

Už s presvedčením, že povedal všetko, čím chcel tie zvrhlosti osudu vysvetliť uviedol, že často používa hovorový zvrat – nič netrvá večne! Tá moja viera, že to je voľačo ako dôkaz vnútornej potreby zostať iba spravodlivým občanom so mnou zalomcovala nádejou, že teraz to všetko, čoho sme svedkami  zakončí elegantne vyhlásením, že teraz je teda všetkému koniec! „Už ste si ma zaškatuľkovali, obliekli ste si ma do kostýmu špekulanta, kverulanta a hochštaplera a ja vám teraz oznamujem, že sa ma to dotklo priveľmi presvedčivo a boľavo a takým už veru slúžiť nebudem“, teda replika toho dávneho a poučného, pamätáte – s Pánom Bohom , idem od vás…, ale kdeže, na takú repliku treba mať aj gule, takže v ponuke už zostane iba tvrdohlavosť tých opozičných poslancov!

A tá bola svojsky tvrdohlavá, tak dlho, ako to bude potrebné budeme v parlamente predkladať návrh na odvolanie pána predsedu Danka, jasné Andreja, aby sa tu už žiaden Juraj ani len náhodou nevyskytol a pozor, je tu predsa len aj iná ponuka! Tak celkom svojsky, ako sme si ho obľúbili ešte v novembri 1989, ju vyriekol tribún revolúcie Buday a jej podoba je celkom zrozumiteľná  – stretneme sa popoludní 17. novembra na námestí SNP a uvidíme, ak budeme naozaj presvedčivým argumentom, potom sa svojich potrieb dočkáme celkom iste presvedčivo,veď čože, už sme si to historicky dokázali…

Osobné meditácie sú voľačo prirodzené, samozrejmé a pre mladých poučné. . .

21.01.2019

Veľkú časť nedele som strávil pri televíznej obrazovke sledovaním tenisovej mužskej dvojhry medzi Tsitsipasom a Federerom a kým začiatok toho prenosu mal radostnú ouvertúru, jej finále ma viac »

Prezidentský kandidát strany Smer Šefčovič sám seba podvádza. . .

21.01.2019

Všetci u nás celkom spoľahlivo vedia, že vedúca spoločenská sila špecifikovaná politickou stranou je u nás spoľahlivo akceptovateľná výsledkami parlamentných volieb a už naozaj viackrát viac »

Priority slovenskej politiky sú neuveriteľne dôležité aj rozsiahle. . .

20.01.2019

Tak, ako sa tento januárový týždeň blížil k víkendu s dátumom sobota 19 a nedeľa 20 bolo mi nad slnko jasnejšie, že voľajako jednoznačne sa rozhodnúť, čo bude treba určiť ako prioritu viac »

pumpa, tankovanie, benzín

Na benzínovej pumpe pri Prahe sa opitý muž polial horľavinou

21.01.2019 20:40

Okolnosti udalosti polícia preveruje.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit zasiahne aj dôchodky, slovenská vláda ich chce garantovať

21.01.2019 19:46

Medzi oblasti, ktoré treba legislatívne upraviť v prípade brexitu, patrí nárok na dôchodky.

SR Devínska Kobyla bývalá raketová základňa BAX

Mala nás chrániť pred NATO, dnes je z nej ruina

21.01.2019 19:46

Betónové silá, bunkre a kasárne stavali nad bratislavskou Dúbravkou v rokoch 1979 až 1983.

Rada Európy

Rusko zvažuje odchod z Rady Európy

21.01.2019 19:17

"Diskriminácia na politickom základe je pre nás neprijateľná," znie z Moskvy.