Založ si blog

Jeden tak, druhý naopak – nuž čo bude napokon pravda? !

Celkom zaručene som sa rozhodol správne, keď som sa všetko podmieňujúce a spájajúce kauzy zamestnávajúce našu jurisdikciu, teda predovšetkým Úrad špeciálnej prokuratúry, rozhodol odštartovať menovite. Jedna kauza je tu v ponuke už od  leta odštartovaná väzbou podnikateľa Mariána Kočnera za zmenky vo výške takmer 70 miliónov eur spojené s televíznou spoločnosťou Markíza, ktorá na jeho osobu v spolupráci s exriaditeľom tejto spoločnosti Pavlom Ruskom podala trestné oznámenie za falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti a tak akosi naviac to jeho obhajca rozšíril ešte aj o tvrdenie, že všetko dianie v kauze je celkom účelové, vyšetrovanie umelo predlžované prieťahmi vo vyšetrovaní a už celkom naviac aj protestom voči osobným domovým prehliadkam v čase jeho zadržania a veru aj „bezdôvodným presťahovaním“ obvineného z bratislavského ústavu väzby do Leopoldova.

A tento akt zadržania, realizovaný dňom 28. júna 2018 bol prokurátorom ÚŠP dňom 23. júla rozšírený o zaistenie majetku zadržaného podnikateľa za trestnú vec prevodu nehnuteľností v katastrálnom území Donovaly, za pokračujúci prečin neodvedenia dane a poistného , čo všetko v súhrne označila hovorkyňa ÚŠP za irelevantný dôvod žiadosti prerušenia väzby!   

Celkom iný postup vo veci obvinenia z neodvedenia daní a poistného sa rozhodol realizovať podnikateľ Ladislav Bašternák, osobnosť celkom iste rovnako slávna ako ten, už väzobne stíhaný Kočner a bolo to presne tak, ako keby som počúval dokonale pripravenú reportáž pracovníkov z ÚŠP  či  súdu, čo funguje výhradne bezproblémovo, lebo dobre počúvajte, čo všetko môže byť realitou!

Už pred rokom bol tento, všestranne známy a spoľahlivo v kategórii podnikateľských hriešnikov zaradený občan, známy predovšetkým kauzou super sídla Bonaparte – kde napriek všetkému stále býva Robert Fico – obžalovaný, že v bratislavskom  bytovom komplexe Five Star Residence kúpil v roku 2012 cez firmu BL – 202 sedem bytov za 12 miliónov eur a hoci sa dokázalo, že ten nákup bol lacnejší, uplatnil si nárok na vrátenie DPH vo výške 2 miliónov. Po vznesení obvinenia Slovensko prežilo prvý šok, podnikateľ svoju vinu uznal, prejavil zákonom odporúčanú účinnú ľútosť, s daňovým úradom si svoju falošne uplatnenú podlžnosť  vyrovnal, lenže čo už, čas utekal, Bašternák „podnikal“ a tak sa stalo, že tá pokora a ľútosť priniesla úspech iba dočasne!

Bol aj tak obvinený, v roku 2016 sa na tom podieľal vtedajší minister vnútra Kaliňák, ktorý si od Bašternáka kúpil vo firme B.A. Haus 16% podiel, na čo si v Tatrabanke  ešte v roku 2013 zobral polmiliónový úver, na „nákup“ potreboval 460 000 eur a vraj sa takouto kúpou v čase svojho vyšetrovania mohol dostať do pozície  úspešného úplatkára, lebo v objekte, kde  Kaliňák býva má B. A. Haus v svojom vlastníctve dva byty a to vraj bol ten úplatok, pre ktorý sa vyšetrovanie vtedy prerušilo. To viete, naozaj sa to nestalo žiadnym zázrakom, upozornil na to šéf OĽaNO Igor Matovič a ako to už býva, vždy celkom spoľahlivo vtedy, ak spojíte do celku akurát to, čo ním v origináli je!

A už iba čítajte, nezabudnite v pokore dýchať ako je treba a verte mi, že to bolo všetko s týmto pánom podnikateľom presne tak, ako o tom rozhodol Okresný súd Bratislava II. včera, teda druhý deň rokovania v tejto veci!

Ešte pred jednaním súdu sa Ladislav Bašternák ku všetkému znovu priznal v tejto, už známej podobe – som vinný a svoj čin úprimne ľutujem čo súd akceptoval, a začal hneď záverečné reči. Návrh prokurátora potom znel – strata slobody na sedem rokov a strata majetku, ale súd s ohľadom na jeho náhradu škody a ľútosť všetko zredukoval na päť rokov neslobody a na rovnaký čas aj zákaz podnikania a má to samozrejme aj pokračovanie, lebo obhajoba sa v tej chvíli voči verdiktu odvolala a vo veci teda rozhodne súd krajský.

Chcem tak akosi pre istotou akurát sem uviesť, že ten podnikateľ s fantáziou a veru aj dobre viditeľnými výsledkami zveľaďovania svojho imania je naozaj celkom svojprávny, ten čas, než sa musel postaviť pred súd naozaj nevyhnutne využil dokonale, majetok už nie je voľačo v podobe nebezpečia, že oň príde, lebo ho múdro, dokonale právnymi úkonmi prepísal napríklad na svoju zákonitú manželku a vôbec, na rozdiel od konkurenta o ktorom tu tiež píšem sa správa nenápadne, dôstojne a decentne, nestojí o obdiv a ani o závisť a všetko to vyzerá akurát tak, že trest, čo nakoniec bude musieť prijať ho nezničí a nezruinuje, lebo slušnosť sa spoľahlivo akceptuje aj v justícii…

Celé to vraj netrvalo ani nie dve hodiny a ako sa dá porovnávať, je tu v ponuke skôr rozdielnosť než jednota, na oboch stranách tej pravoty  a ako sa hovorí, vydržme trpezlivo až do finále a až potom hodnoťme, aká bude podoba toho, čo spravodlivosti prinesie nielen dobrú známku za podobu toho ktorého súdneho procesu, ale pre istotu veru aj také voľačo, ako je s tým dianím spokojná verejnosť, teda s nadsádzkou, celá slovenská spoločnosť…

Preferencie vo voľbách sú napriek všetkému predsa len inou realitou!

17.12.2018

Produkcia agentúr – teda tých, čo svoju pozornosť zameriavajú na ich možný podiel na zložení parlamentu a cez úspech v tejto štatistike potom aj reálnom podielnictve na zložení vlády, viac »

Bolo mi celkom jasné, že obchádzať takúto dobročinnosť je hriech. . .

16.12.2018

Všetci s interesom o veci verejného záujmu, formujúce predovšetkým verejnú mienku slovenského občana vedia naozaj celkom spoľahlivo, že od prvej iskričky konfliktu medzi expremiérom Ficom viac »

Je pred nami voľačo celkom neisté – to je charakteristika brexitu. . .

15.12.2018

V žiadnom prípade a naozaj nikoho osobne nebudem presviedčať, že dohovor britskej premiérky Mayovej, čo bol koncom novembra veľkým kontaktom, medzi ňou a európskou 27, ako môžeme svetu predstaviť viac »

Marián Kočner

Prokurátor sa nemôže vyjadriť k návrhu na sprísnenie väzby pre Kočnera

17.12.2018 11:28

O väzobnom stíhaní podnikateľa rozhodol 28. júna Najvyšší súd SR.

Jemenský konflikt, tank

Prímerie v jemenskej Hudajde začne platiť od pondelkovej polnoci

17.12.2018 11:23

Uviedol to predstaviteľ OSN, ktorý si neželal byť menovaný.

koľajnice, zmena

Pri zrážke rýchlika s autom zomrela žena s dcérou

17.12.2018 10:45

39-ročná žena a jej 11-ročná dcéra boli spolujazdkyne v aute, ktoré vošlo na nechránené železničné priecestie.

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Harmonizovaná inflácia v novembri spomalila tempo na 2 percentá

17.12.2018 10:33

Harmonizovaná inflácia dosiahla na Slovensku v novembri 2 %. V porovnaní s októbrom sa spomalila o 0,5 percentuálneho bodu.