Založ si blog

Jeden tak, druhý naopak – nuž čo bude napokon pravda? !

Celkom zaručene som sa rozhodol správne, keď som sa všetko podmieňujúce a spájajúce kauzy zamestnávajúce našu jurisdikciu, teda predovšetkým Úrad špeciálnej prokuratúry, rozhodol odštartovať menovite. Jedna kauza je tu v ponuke už od  leta odštartovaná väzbou podnikateľa Mariána Kočnera za zmenky vo výške takmer 70 miliónov eur spojené s televíznou spoločnosťou Markíza, ktorá na jeho osobu v spolupráci s exriaditeľom tejto spoločnosti Pavlom Ruskom podala trestné oznámenie za falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti a tak akosi naviac to jeho obhajca rozšíril ešte aj o tvrdenie, že všetko dianie v kauze je celkom účelové, vyšetrovanie umelo predlžované prieťahmi vo vyšetrovaní a už celkom naviac aj protestom voči osobným domovým prehliadkam v čase jeho zadržania a veru aj „bezdôvodným presťahovaním“ obvineného z bratislavského ústavu väzby do Leopoldova.

A tento akt zadržania, realizovaný dňom 28. júna 2018 bol prokurátorom ÚŠP dňom 23. júla rozšírený o zaistenie majetku zadržaného podnikateľa za trestnú vec prevodu nehnuteľností v katastrálnom území Donovaly, za pokračujúci prečin neodvedenia dane a poistného , čo všetko v súhrne označila hovorkyňa ÚŠP za irelevantný dôvod žiadosti prerušenia väzby!   

Celkom iný postup vo veci obvinenia z neodvedenia daní a poistného sa rozhodol realizovať podnikateľ Ladislav Bašternák, osobnosť celkom iste rovnako slávna ako ten, už väzobne stíhaný Kočner a bolo to presne tak, ako keby som počúval dokonale pripravenú reportáž pracovníkov z ÚŠP  či  súdu, čo funguje výhradne bezproblémovo, lebo dobre počúvajte, čo všetko môže byť realitou!

Už pred rokom bol tento, všestranne známy a spoľahlivo v kategórii podnikateľských hriešnikov zaradený občan, známy predovšetkým kauzou super sídla Bonaparte – kde napriek všetkému stále býva Robert Fico – obžalovaný, že v bratislavskom  bytovom komplexe Five Star Residence kúpil v roku 2012 cez firmu BL – 202 sedem bytov za 12 miliónov eur a hoci sa dokázalo, že ten nákup bol lacnejší, uplatnil si nárok na vrátenie DPH vo výške 2 miliónov. Po vznesení obvinenia Slovensko prežilo prvý šok, podnikateľ svoju vinu uznal, prejavil zákonom odporúčanú účinnú ľútosť, s daňovým úradom si svoju falošne uplatnenú podlžnosť  vyrovnal, lenže čo už, čas utekal, Bašternák „podnikal“ a tak sa stalo, že tá pokora a ľútosť priniesla úspech iba dočasne!

Bol aj tak obvinený, v roku 2016 sa na tom podieľal vtedajší minister vnútra Kaliňák, ktorý si od Bašternáka kúpil vo firme B.A. Haus 16% podiel, na čo si v Tatrabanke  ešte v roku 2013 zobral polmiliónový úver, na „nákup“ potreboval 460 000 eur a vraj sa takouto kúpou v čase svojho vyšetrovania mohol dostať do pozície  úspešného úplatkára, lebo v objekte, kde  Kaliňák býva má B. A. Haus v svojom vlastníctve dva byty a to vraj bol ten úplatok, pre ktorý sa vyšetrovanie vtedy prerušilo. To viete, naozaj sa to nestalo žiadnym zázrakom, upozornil na to šéf OĽaNO Igor Matovič a ako to už býva, vždy celkom spoľahlivo vtedy, ak spojíte do celku akurát to, čo ním v origináli je!

A už iba čítajte, nezabudnite v pokore dýchať ako je treba a verte mi, že to bolo všetko s týmto pánom podnikateľom presne tak, ako o tom rozhodol Okresný súd Bratislava II. včera, teda druhý deň rokovania v tejto veci!

Ešte pred jednaním súdu sa Ladislav Bašternák ku všetkému znovu priznal v tejto, už známej podobe – som vinný a svoj čin úprimne ľutujem čo súd akceptoval, a začal hneď záverečné reči. Návrh prokurátora potom znel – strata slobody na sedem rokov a strata majetku, ale súd s ohľadom na jeho náhradu škody a ľútosť všetko zredukoval na päť rokov neslobody a na rovnaký čas aj zákaz podnikania a má to samozrejme aj pokračovanie, lebo obhajoba sa v tej chvíli voči verdiktu odvolala a vo veci teda rozhodne súd krajský.

Chcem tak akosi pre istotou akurát sem uviesť, že ten podnikateľ s fantáziou a veru aj dobre viditeľnými výsledkami zveľaďovania svojho imania je naozaj celkom svojprávny, ten čas, než sa musel postaviť pred súd naozaj nevyhnutne využil dokonale, majetok už nie je voľačo v podobe nebezpečia, že oň príde, lebo ho múdro, dokonale právnymi úkonmi prepísal napríklad na svoju zákonitú manželku a vôbec, na rozdiel od konkurenta o ktorom tu tiež píšem sa správa nenápadne, dôstojne a decentne, nestojí o obdiv a ani o závisť a všetko to vyzerá akurát tak, že trest, čo nakoniec bude musieť prijať ho nezničí a nezruinuje, lebo slušnosť sa spoľahlivo akceptuje aj v justícii…

Celé to vraj netrvalo ani nie dve hodiny a ako sa dá porovnávať, je tu v ponuke skôr rozdielnosť než jednota, na oboch stranách tej pravoty  a ako sa hovorí, vydržme trpezlivo až do finále a až potom hodnoťme, aká bude podoba toho, čo spravodlivosti prinesie nielen dobrú známku za podobu toho ktorého súdneho procesu, ale pre istotu veru aj také voľačo, ako je s tým dianím spokojná verejnosť, teda s nadsádzkou, celá slovenská spoločnosť…

Stalo sa voľačo zvláštne a spravodlivosti nehodné. . .

20.11.2018

Policajný prezident Milan Lučanský sa svojim vyznaním a následnou zmenou verdiktu o povinnostiach Národnej kriminálnej agentúry NAKA, vo veci vyšetrovania aktivistov iniciatívy Za slobodné Slovensko viac »

Nuž stalo sa, už sa to aj verejne akceptuje a bude to poučením. . .

19.11.2018

To viete, žiadalo by sa mi dodať to zázračné slovíčko – pre všetkých, lenže to naozaj ešte neznamená ani len tvrdenie, že všeobecne väčšinové, lebo nič sa nedá robiť, vo voľbách viac »

Ich nenávisť je ako lož s krátkymi nohami. . .

18.11.2018

Svoj dávny článok pomenovaný titulkom Aká otázka – taká odpoveď, čo bolo ešte v auguste roku 2012, som venoval spomienke na svoj čas bytia a žitia už pod kuratelou voľačoho, čo v širokom viac »

Ivanka Trumpová

Ivanka Trumpová používala súkromný e-mail na vládne účely

20.11.2018 06:34

Sám prezident Trump v kampani pred prezidentskými voľbami kritizoval Hillary Clintonovú za používanie súkromného serveru na služobnú e-mailovú poštu.

nákup, supermarket, potraviny

Regulácia cien na pultoch?

20.11.2018 06:00

Päť percentný rast cien potravín začína čoraz viac zaujímať politikov. Po tom, čo koaličná SNS prišla s návrhom odvodu pre reťazce, predkladá svoju predstavu do parlamentu aj Most-Híd.

policia, usa, policajna zatarasa, paska, strelba

Po streľbe v nemocnici v Chicagu štyria mŕtvi

20.11.2018 00:03, aktualizované: 06:19

Streľba sa začala na parkovisku pri nemocnici "ostrým slovným sporom".

kňaz, farár, modlitba, kňazi, cirkev, kostol

Španielska katolícka cirkev priznala zneužívanie mladistvých kňazmi

19.11.2018 23:23

Zneužívanie zo strany cirkevných zamestnancov je v prevažne katolíckej krajine systematicky zatajované.