Založ si blog

Jeden tak, druhý naopak – nuž čo bude napokon pravda? !

Celkom zaručene som sa rozhodol správne, keď som sa všetko podmieňujúce a spájajúce kauzy zamestnávajúce našu jurisdikciu, teda predovšetkým Úrad špeciálnej prokuratúry, rozhodol odštartovať menovite. Jedna kauza je tu v ponuke už od  leta odštartovaná väzbou podnikateľa Mariána Kočnera za zmenky vo výške takmer 70 miliónov eur spojené s televíznou spoločnosťou Markíza, ktorá na jeho osobu v spolupráci s exriaditeľom tejto spoločnosti Pavlom Ruskom podala trestné oznámenie za falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti a tak akosi naviac to jeho obhajca rozšíril ešte aj o tvrdenie, že všetko dianie v kauze je celkom účelové, vyšetrovanie umelo predlžované prieťahmi vo vyšetrovaní a už celkom naviac aj protestom voči osobným domovým prehliadkam v čase jeho zadržania a veru aj „bezdôvodným presťahovaním“ obvineného z bratislavského ústavu väzby do Leopoldova.

A tento akt zadržania, realizovaný dňom 28. júna 2018 bol prokurátorom ÚŠP dňom 23. júla rozšírený o zaistenie majetku zadržaného podnikateľa za trestnú vec prevodu nehnuteľností v katastrálnom území Donovaly, za pokračujúci prečin neodvedenia dane a poistného , čo všetko v súhrne označila hovorkyňa ÚŠP za irelevantný dôvod žiadosti prerušenia väzby!   

Celkom iný postup vo veci obvinenia z neodvedenia daní a poistného sa rozhodol realizovať podnikateľ Ladislav Bašternák, osobnosť celkom iste rovnako slávna ako ten, už väzobne stíhaný Kočner a bolo to presne tak, ako keby som počúval dokonale pripravenú reportáž pracovníkov z ÚŠP  či  súdu, čo funguje výhradne bezproblémovo, lebo dobre počúvajte, čo všetko môže byť realitou!

Už pred rokom bol tento, všestranne známy a spoľahlivo v kategórii podnikateľských hriešnikov zaradený občan, známy predovšetkým kauzou super sídla Bonaparte – kde napriek všetkému stále býva Robert Fico – obžalovaný, že v bratislavskom  bytovom komplexe Five Star Residence kúpil v roku 2012 cez firmu BL – 202 sedem bytov za 12 miliónov eur a hoci sa dokázalo, že ten nákup bol lacnejší, uplatnil si nárok na vrátenie DPH vo výške 2 miliónov. Po vznesení obvinenia Slovensko prežilo prvý šok, podnikateľ svoju vinu uznal, prejavil zákonom odporúčanú účinnú ľútosť, s daňovým úradom si svoju falošne uplatnenú podlžnosť  vyrovnal, lenže čo už, čas utekal, Bašternák „podnikal“ a tak sa stalo, že tá pokora a ľútosť priniesla úspech iba dočasne!

Bol aj tak obvinený, v roku 2016 sa na tom podieľal vtedajší minister vnútra Kaliňák, ktorý si od Bašternáka kúpil vo firme B.A. Haus 16% podiel, na čo si v Tatrabanke  ešte v roku 2013 zobral polmiliónový úver, na „nákup“ potreboval 460 000 eur a vraj sa takouto kúpou v čase svojho vyšetrovania mohol dostať do pozície  úspešného úplatkára, lebo v objekte, kde  Kaliňák býva má B. A. Haus v svojom vlastníctve dva byty a to vraj bol ten úplatok, pre ktorý sa vyšetrovanie vtedy prerušilo. To viete, naozaj sa to nestalo žiadnym zázrakom, upozornil na to šéf OĽaNO Igor Matovič a ako to už býva, vždy celkom spoľahlivo vtedy, ak spojíte do celku akurát to, čo ním v origináli je!

A už iba čítajte, nezabudnite v pokore dýchať ako je treba a verte mi, že to bolo všetko s týmto pánom podnikateľom presne tak, ako o tom rozhodol Okresný súd Bratislava II. včera, teda druhý deň rokovania v tejto veci!

Ešte pred jednaním súdu sa Ladislav Bašternák ku všetkému znovu priznal v tejto, už známej podobe – som vinný a svoj čin úprimne ľutujem čo súd akceptoval, a začal hneď záverečné reči. Návrh prokurátora potom znel – strata slobody na sedem rokov a strata majetku, ale súd s ohľadom na jeho náhradu škody a ľútosť všetko zredukoval na päť rokov neslobody a na rovnaký čas aj zákaz podnikania a má to samozrejme aj pokračovanie, lebo obhajoba sa v tej chvíli voči verdiktu odvolala a vo veci teda rozhodne súd krajský.

Chcem tak akosi pre istotou akurát sem uviesť, že ten podnikateľ s fantáziou a veru aj dobre viditeľnými výsledkami zveľaďovania svojho imania je naozaj celkom svojprávny, ten čas, než sa musel postaviť pred súd naozaj nevyhnutne využil dokonale, majetok už nie je voľačo v podobe nebezpečia, že oň príde, lebo ho múdro, dokonale právnymi úkonmi prepísal napríklad na svoju zákonitú manželku a vôbec, na rozdiel od konkurenta o ktorom tu tiež píšem sa správa nenápadne, dôstojne a decentne, nestojí o obdiv a ani o závisť a všetko to vyzerá akurát tak, že trest, čo nakoniec bude musieť prijať ho nezničí a nezruinuje, lebo slušnosť sa spoľahlivo akceptuje aj v justícii…

Celé to vraj netrvalo ani nie dve hodiny a ako sa dá porovnávať, je tu v ponuke skôr rozdielnosť než jednota, na oboch stranách tej pravoty  a ako sa hovorí, vydržme trpezlivo až do finále a až potom hodnoťme, aká bude podoba toho, čo spravodlivosti prinesie nielen dobrú známku za podobu toho ktorého súdneho procesu, ale pre istotu veru aj také voľačo, ako je s tým dianím spokojná verejnosť, teda s nadsádzkou, celá slovenská spoločnosť…

Hľa, zodpovednosť môže byť taká a aj onaká!

16.01.2019

Táto informácia je voľačo neuveriteľne dôležité, lebo verejnosti celkom jednoznačne pripomína jeden z najväčších úspechov polície, akým sa mohla pochváliť v svojej súčasnej podobe, viac »

Takéto diplomatické sústo doteraz nezvládol nikto, čo to spraví s nami?

15.01.2019

Keď sa 1. január roka 2019 stal dátumom vstupu Slovenskej republiky, teda predovšetkým jej diplomatickej sféry v oblasti medzinárodnej politiky namiesto povinností Talianska v OBSE, čo je organizácia viac »

Nuž inú možnosť som nemal, iba sa dnes predviesť na portáli ešte raz!

14.01.2019

Tá prvá príčina je daná oznamom podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča pre verejnosť SR, že „silno zvažuje kandidatúru na prezidenta“, čo mu verejne prezentovanou ponukou adresoval viac »

výbuch, sýria, izrael

Irán ani napriek hrozbám Izraela nestiahne vojakov zo Sýrie

16.01.2019 14:59

Izraelský premiér pohrozil, že izraelské jednotky budú na iránskych vojakov útočiť dovtedy, kým zo Sýrie neodídu.

Šufliarsky

Šufliarsky nevylúčil úniky informácií z GP, jeho popravu si mohol objednať aj Kočner

16.01.2019 14:27, aktualizované: 14:53

Prvý námestník generálneho prokurátora Šufliarsky informoval o prípade, v ktorom vystupuje ako poškodený. Mala sa pripravovať jeho fyzická likvidácia.

Británia, EÚ, brexit,

VIDEOKOMENTÁR: Riziko tvrdého brexitu je veľké

16.01.2019 14:24

Prehra premiérky Theresy Mayovej dostala členské krajiny únie do chaosu. Riešenie je v rukách Británie, tvrdí komentátor denníka Pravda Andrej Matišák.

Eurotunnel, Calais, Lamanšský prieliv

Na brexit bez dohody sa pripravuje aj Eurotunnel

16.01.2019 14:11

Spoločnosť Eurotunnel, ktorá prevádzkuje železničné spojenie pod kanálom La Manche, podniká kroky, aby sa tvrdý brexit neodrazil na prevádzke.