Založ si blog

Rokovanie parlamentu o globálnom pakte OSN o migráci

Nuž teda tak, táto dilema už naozaj dlho a naozaj dramaticky – teda presvedčivo a v centre pozornosti občanov prednostne u nás vyvoláva zvedavosť v širokej škále ponuky možných riešení a o všetkom sa malo rozhodnúť po dvojdňovom rokovaní parlamentu akurát v stredu 28. novembra a malo to jednoznačný charakter výnimočnosti. Viete, názory poslancov s rovnakou straníckou príslušnosťou bývajú  väčšinovo v jednotlivých programových bodoch rokovania súhlasné, no tentoraz to tak jednoducho nebolo a aj keď to malo podobu celkom rôznorodú – výnimky, výhovorky a pochybnosti v svojom hodnotení vyslovili veru nahlas a adresne napokon aj tí, čo potom predsa len hlasovali o našej neúčasti na finálnom rokovaní v Marakéši, čo bude 10. -11. decembra a bolo cítiť, že voľačo ako preukazné istoty a dôvera v tom absentujú!

Nepochybujem o tom, že všetci viete ten základný fakt o vzniku globálnej dilemy o migrácii, čo vznikla v roku 2017 v OSN presne vtedy, keď bol predsedom VZ OSN náš špičkový diplomat a aj minister zahraničných vecí  našej vlády Miroslav Lajčák svoj zásadný podiel na obsahu toho dokumentu prezentoval smelo a s presvedčením, ba veru aj s osobnou garanciou, že vyhovuje našim záujmom v každom ohľade a stalo sa voľačo, čo ho presvedčilo o voľačom až neuveriteľnom, že mu väčšina domácich politikov s výkonom rozhodovania vo vláde a parlamente dáva košom!

Bol spočiatku pokojný, no už v júli, po rokovaní v europarlamente ho postoj mnohých našich europoslanov celkom šokoval a dnes, keď je hlasovanie v našom parlamente už vie aj on, viac a presne, takže realita je doma akurát taká, ako som ju charakterizoval – väčšina mu neverí! V tom Bruseli, v júli, to malo podobu 516 za, 137 proti, 43 sa hlasovania zdržali a absentovalo  37 poslancov  a to bolo voľačo s prívlastkom presvedčivá dôvera, lenže domáca scéna je možno naozaj prekvapujúco iná, zhoduje sa s tou menšinou členských krajín v OSN, čo migráciu odmietajú aj napriek faktu, že jej história  a veru aj súčasnosť ponúka informácie celkom v inej podobe a priblížim vám to na príklade,  čo práve dnes v svojej nedočkavosti a viere, že Lajčáka a jeho predstavy o migrácii celkom detronizujú vystúpili v TA3 traja poslanci SNS. Hovorcami boli väčšinovo Hrnko a Paška, ale predviedol sa aj Bernaťák, už dlho pred hlasovaním o osude paktu o migrácii a boli presvedčiví – výhrady síce stále počuť, príkladom nech je aj postoj predsedu vlády Pellegíniho, čo stále verí, že ak SR nebude mať v Marakéši svoju delegáciu Lajčák abdikuje a on to vníma ako voľačo celkom dramatické a nepriaznivé, ale podľa ich hodnotení sa na jeho rozhodnutí do Marakéša neísť nič nezmení!!! Pre nich víťazstvo a to je jasný profit! A ešte aj voľačo ako memento, ani nehádajte, kto to všetko ako taktiku objavil – teda do Marakéša necestovať v žiadnom prípade  a ten migrantský pakt odmietnuť až proklamačne a to veru aj napriek faktu, že v hlasovaní v Bruseli za jeho prijatie hlasovali všetci europoslenci strany Smer s jedinou výnimkou… Nuž teda aj toto je potvrdením faktu, že predseda strany Fico zasa raz presvedčil, že je amatér s prívlastkom nezodpovedný a verte mi, to sa nesmie zľahčovať, to je vec naozaj dôležitá a ak to rieši v podobe nezodpovednosti, hoci si uzurpuje rozhodovaciu moc, je to zrada na nás všetkých…

Pochopiteľne, v reáliách svetovej filozofie ľudstva je to všetko voľačo s prívlastkom dôležitá agenda a nič sa nedá robiť, zákon schválnosti spôsobil, že je toho v ponuke ešte viac! Konflikt v Azovskom mori medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou, stanné právo vyhlásené Porošenkom v Kyjeve a Putinov rozkaz  o presune vojsk na hranice a veru aj  zvýšená militarizácia Krymu sú pre nás, ako susedov Ukrajiny problém a nepredbiehajme vôbec v ničom, čo tak na prvý pohľad vyzerá ako „búrka v horčičáku s vodou“ sa môže stať naozaj vážnou vecou a uznajte, to si ako osud spätý s nebezpečím náš národ a celá zem vôbec nezaslúži…

Preferencie vo voľbách sú napriek všetkému predsa len inou realitou!

17.12.2018

Produkcia agentúr – teda tých, čo svoju pozornosť zameriavajú na ich možný podiel na zložení parlamentu a cez úspech v tejto štatistike potom aj reálnom podielnictve na zložení vlády, viac »

Bolo mi celkom jasné, že obchádzať takúto dobročinnosť je hriech. . .

16.12.2018

Všetci s interesom o veci verejného záujmu, formujúce predovšetkým verejnú mienku slovenského občana vedia naozaj celkom spoľahlivo, že od prvej iskričky konfliktu medzi expremiérom Ficom viac »

Je pred nami voľačo celkom neisté – to je charakteristika brexitu. . .

15.12.2018

V žiadnom prípade a naozaj nikoho osobne nebudem presviedčať, že dohovor britskej premiérky Mayovej, čo bol koncom novembra veľkým kontaktom, medzi ňou a európskou 27, ako môžeme svetu predstaviť viac »

otvorenie akademickeho roka, lubyova

Odobrať titul? Krajná možnosť, ale reálna

17.12.2018 12:00

Rektori vysokých škôl získajú novú kompetenciu. V prípade plagiátorstva alebo spáchania trestného činu budú mať možnosť odňať akademický titul.

bašternák

Finančná správa v prípade Bašternáka plne využíva svoje kompetencie, tvrdí jej hovorkyňa

17.12.2018 11:47

Finančná správa (FS) SR nemôže blokovať majetok, ktorého hodnota je vyššia ako daňový nedoplatok.

Marián Kočner

Prokurátor sa nemôže vyjadriť k návrhu na sprísnenie väzby pre Kočnera

17.12.2018 11:28

O väzobnom stíhaní podnikateľa rozhodol 28. júna Najvyšší súd SR.

Jemenský konflikt, tank

Prímerie v jemenskej Hudajde začne platiť od pondelkovej polnoci

17.12.2018 11:23

Uviedol to predstaviteľ OSN, ktorý si neželal byť menovaný.